Багато хто обирає осінню пересадку: зростання і розвиток вже припинилися, тому рослині простіше перенести цю процедуру, що травмує. Навесні пересаджувати також можна, але складніше буде вибрати час. Восени важливо вдало підібрати момент: не поспішити, але й не запізнитися. Приблизно – наприкінці жовтня чи у листопаді. Однак загалом, як завжди, орієнтуватися доведеться за погодою і завершити пересадку слід за 3-4 тижні до морозів, не пізніше.
При пересадці коріння рослини неминуче будуть травмовані, тому дуже важливо збалансувати надземну частину і кореневу систему, що збереглася: чим сильніше постраждали коріння, тим коротше доведеться обрізати пагони, щоб вони не забирали сили і кущ швидше вкоренився на новому місці. Зазвичай рекомендують до пересадки видалити всі зайві пагони (старі, пошкоджені, що загущають) і вкоротити кущі, що залишилися, а після викопування куща і огляду кореневої системи – приймати рішення про те, яку частину пагонів зберегти, і обрізати відповідно.
Найважливіше – постаратися зберегти якнайбільше коріння і звести їх ушкодження до мінімуму. Тому починати копати потрібно, відступивши від куща, і не поспішати – важливо зрозуміти, який обсяг кореневої системи, як вона розташована. Найкраще викопати рослину з грудкою землі, але така можливість є лише на досить щільних ґрунтах.
Після того, як троянда викопана, потрібно оглянути її коріння, обрізати всі пошкоджені ділянки до здорової тканини, видалити зламані, сухі, хворі коріння. Якщо зберегти земляну грудку не вдалося, можна на якийсь час опустити викопану рослину у воду, щоб не пересушувати кореневу систему, але спеціально замочувати саджанець не потрібно. Застосовувати стимулятори при осінній пересадці зазвичай не рекомендують.
Посадкову яму зазвичай готують заздалегідь.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як зберегти баклажани свіжими на зиму.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…