Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаПенсійна справаПризначення пенсії в Україні: хто може самостійно накопичувати страховий стаж

Призначення пенсії в Україні: хто може самостійно накопичувати страховий стаж

Этот материал также доступен на русском языке
Тема добровільної сплати єдиного соціального внеску стала дуже популярною. Причина цього - підвищення мінімального кордону страхового стажу для отримання особою права на пенсію за віком. В Україні передбачено можливість брати участь у системі обов'язкового держстрахування добровільно, по суті купуючи собі стаж за податок.

Як зазначають у Пенсійному фонді, право на таку участь мають не всі громадяни України. Добровільно платити ЄСВ можуть жителі сільської місцевості, які живуть за рахунок підсобного господарства та інші категорії громадян, пише Тегераф.

Хто може платити ЄСВ для накопичення пенсії добровільно:

  • члени індивідуального сільського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню,
  • українці віком від 16 років, які не перебувають у трудових відносинах і не належать до платників ЄСВ,
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні,
  • громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.

Якщо особа відповідає наведеним вимогам і хоче добровільно сплачувати ЄСВ, вона звертається до податкового органу за місцем проживання з наступним пакетом документів:

  • 1) заявою про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі — заява).
  • 2) копією трудової книжки (за наявності);
  • 3) копією документа, що засвідчує особу.

Після перевірки відомостей, викладених у заяві, але не пізніше 30 календарних днів з дня її отримання, податковий орган укладає:

  • — договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, якщо особа — неплатник ЄСВ у заяві зробила відмітку про бажання взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування;

або

  • — договір про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за типовою формою, якщо згідно з заявою особа хоче одноразово сплатити ЄСВ за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року).

Нагадаємо, раніше ми розповідали, у яких регіонах пенсіонери отримують найвищі зарплати.

Нове на сайті