Яблука містять вітаміни A, В1, В2, С, Е, РР, а також йод, фосфор, магній, залізо, селен, калій, кальцій та цинк. У сукупності вони позитивно впливають на самопочуття, підвищують стресостійкість, зміцнюють серцево-судинну систему та покращують когнітивні властивості.
Проте нутріціологи переконують, що ви не зможете заповнити денну норму вітамінів та мінералів одним лише фруктом. Яблуко, що важить 150 г, забезпечить організм лише 8% від денної дози вітаміну C і 2% вітаміну А. Однак не варто знецінювати переваги плоду. Наприклад, за вмістом йоду яблука, особливо їхні кісточки, поступаються лише морепродуктам. І це далеко не всі позитивні ефекти.
У яблуках повно клітковини, яку більшість із нас не одержують у достатній кількості. Одне середнє яблуко покриває 20% добової потреби харчових волокон. Вживаючи яблуко щодня, ви прискорите травлення та відновите корисні бактерії у кишечнику.
Згідно з оглядом досліджень, проведених у 2018 році, вживання яблук позитивно впливає на зниження ваги. Люди, які протягом 4 – 12 тижнів вживали від 240 – 720 міліграмів яблучного соку, продемонстрували швидшу динаміку схуднення. Враховуючи, що одне велике яблуко – це 240 г яблучного соку, достатньо вживати 1 – 2 яблука на день.
Розчинні волокна яблук пов’язують жири у кишечнику. Це призводить до зменшення рівня холестерину у крові. Дієтологи дійшли висновку, що після 3-х тижнів яблучної дієти показник холестерину може знизитися на 30%.
Залізо, яке міститься в яблуках, підвищує рівень гемоглобіну. Це особливо корисно при великих крововтратах і недокрів’ї. Крім того, яблука рекомендується їсти гіпертонікам. Плоди здатні знизити кров’яний тиск, оскільки вони виводять із організму зайві сіль та воду.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як правильно зберігати яблука взимку.
Джерело: 24tv.ua
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…
Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…
Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…