Читачка запитує:
– У мами (їй 85-й рік) вже кілька років депресія, трапляються провали в пам’яті, а нещодавно вона відмовилася від їжі. За порадою друзів, які мають такі ж проблеми з батьками, ми даємо їй ліки, але стан не покращується. Що робити?
Відповідає невропатолог-геронтолог Наталія Бачинська:
– Гадаю, вашу маму потрібно показати спеціалісту, який призначить необхідне обстеження (неврологічний огляд, нейропсихологічні тести, МРТ або КТ).
Погіршення пам’яті може бути пов’язане з різними причинами. Основні – нейродегенеративні порушення (хвороба Альцгеймера та інші недуги) або судинна патологія головного мозку.
Часто скаржаться на зниження пам’яті і хворі, які страждають на депресію. Тоді призначення антидепресантів може покращити стан.
Але епізоди депресивного стану виникають майже у половини людей, які захворіли на хворобу Альцгеймера. При цій недузі гине значна кількість клітин мозку, уражаються нервові шляхи, що порушує передачу нервових імпульсів. Найбільш виражені зміни у зонах мозку, відповідальних за пам’ять, зокрема у гіпокампі.
За матеріалами fakty.ua
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…