Читачка запитує:
– У мами (їй 85-й рік) вже кілька років депресія, трапляються провали в пам’яті, а нещодавно вона відмовилася від їжі. За порадою друзів, які мають такі ж проблеми з батьками, ми даємо їй ліки, але стан не покращується. Що робити?
Відповідає невропатолог-геронтолог Наталія Бачинська:
– Гадаю, вашу маму потрібно показати спеціалісту, який призначить необхідне обстеження (неврологічний огляд, нейропсихологічні тести, МРТ або КТ).
Погіршення пам’яті може бути пов’язане з різними причинами. Основні – нейродегенеративні порушення (хвороба Альцгеймера та інші недуги) або судинна патологія головного мозку.
Часто скаржаться на зниження пам’яті і хворі, які страждають на депресію. Тоді призначення антидепресантів може покращити стан.
Але епізоди депресивного стану виникають майже у половини людей, які захворіли на хворобу Альцгеймера. При цій недузі гине значна кількість клітин мозку, уражаються нервові шляхи, що порушує передачу нервових імпульсів. Найбільш виражені зміни у зонах мозку, відповідальних за пам’ять, зокрема у гіпокампі.
За матеріалами fakty.ua
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…