Статті

Фелінотерапія – лікування кішками

Фелінотерапія – «лікування кішками» – один із видів сучасної медичної практики – пет-терапії. Те, що ці домашні вихованці мають здатність лікувати людські недуги, було відомо споконвіку, а в сучасному світі отримало і наукове підтвердження.

Як саме лікують кішки?

Енергетикою. Відтягують на себе «негативну енергію». Як у загальному плані, так і від хворого органу. Уповільнюються або проходять паталогічні процеси в організмі. Хоча це твердження і звучить навколонауково, але дослідникам з Університету Міннесоти вдалося довести, що власники кішок на 25% менше страждають на депресію і, що дивно, на серцево-судинні захворювання. На думку вчених, це пов’язано із психологією людини. Господар упевнений, що вихованець на нього чекає, любить, плюс багато чув і знає про «лікувальні» властивості кішок, і його підсвідомість самостійно «лікує» його. Виходить ефект плацебо, який давно знайомий медицині.

Муркотінням. Частота звукових коливань котячого муркання – в терапевтичному діапазоні 25-45 герц. Звук, який чути юшку, діє і на підсвідомість, заспокоюючи та змушуючи розслабитися. Тим більше, під час мурчання виникає невелика вібрація, що призводить до легкого масажу, і це також допомагає людині розслабитися і знімає больовий синдром.

Тепловою дією. Відомо, що кішки завжди лягають точно на хворі місця. І це є наукове пояснення. У котів температура тіла приблизно 39 градусів, а в людини – 36,6. Але якщо починається якийсь запальний процес в організмі, то температура в окремій ділянці підвищується. Людина ще не помічає цього, а для тварини все очевидно. Деякі критики фелінотерапії стверджують, що кішки лягають на хворі місця, щоби погрітися. Навіть якщо і так, лікувальний ефект для людини все одно є.

Вплив статичної електрики. Шерсть є прекрасним джерелом статичної електрики. Варто вам почати гладити вашого вихованця, як струм почне бігати по вашій долоні. Його дотик невідчутний (найчастіше), але його вплив на шкіру має позитивний ефект, знімаючи напругу. Крім того, мікроструми впливають на нервові закінчення під шкірою і, таким чином, знижують больовий синдром.

Позитив. Вчені з університету Меріленда провели дослідження, яке наочно довело, що позитивний настрій пов’язаний з наявністю вихованця в будинку. Кішки, здається, відчувають настрій господарів, намагаються допомогти, коли сумно, чи радіють разом із ними, коли добре. Звичайно, не варто приписувати вихованцям екстрасенсорні здібності та можливості читати думки. Все набагато прозаїчніше. Ніс кішки відрізняється від людського не лише зовні, а й «за складом». Коти мають дуже цікавий орган Якобсона, або вомероназальний орган, як його називають ветеринари. Саме орган Якобсона здатний розрізняти гормони, що виділяються по запаху, а, як відомо, за радість і смуток у всіх ссавців відповідають різні хімічні елементи. Так що «прозорливістю» кішки завдячують не вищим силам, а власному нюху.

Які хвороби піддаються хвостатим лікарям?

Звичайно, якщо у вас напад апендициту, потрібно викликати швидку допомогу. А ось потім, у період реабілітації, вам ваша кішка дуже допоможе. Список хвороб дуже великий, не слід забувати, що фелінотерапія хороша разом з традиційною медициною, але не замість неї.

Що є сеансом лікування?

Кішка має сама прийти і лягти на хворе місце або максимально близько до нього. Вона може спати, муркотіти або влаштовувати масаж з голкотерапією разом – тупцювати лапками, випускаючи і втягуючи пазурі. У часі сеанс не обмежений. Нашкодити тут не можна.

Чи є протипоказання?

Алергія. Але й у цьому випадку сучасні технології готові видати людині втішний приз — зняти стрес та нормалізувати тиск допоможе медитація під відео/аудіоролик із котячим муркотінням.

Новое на сайте

  • Статті

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…

21/11/2024 23:55
  • Новини

Не проходьте повз: ця річкова риба просто на вагу золота – справжнє джерело вітамінів

Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…

21/11/2024 23:25
  • Новини

Чи можна обприскувати орхідеї – кожен другий не знає точної відповіді

Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…

21/11/2024 22:54
  • Новини

Погода в Україні на п’ятницю, 22 листопада

22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…

21/11/2024 22:15
  • Новини

Магнітні бурі на п’ятницю, 22 листопада 2024 року

Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?

21/11/2024 21:33
  • Новини

Страви Різдвяного посту: галушки по-мисливськи – обсмажена цибуля і трохи часнику роблять їх неповторними

В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…

21/11/2024 20:38