Яка б не була травма ока, потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря. Своєчасна кваліфікована допомога дозволить запобігти ускладненням та втраті зору.
Зараз, під час воєнних дій, дуже збільшився ризик отримання різних травм. Національна служба здоров’я України дає поради, як поводитися, якщо внаслідок обстрілу людина зазнала травми ока.
1. Якщо в око потрапив уламок, не намагайтеся самостійно його вийняти. Знайдіть безпечне місце, заспокойтеся. Не чіпайте око, не тріть його, не промивайте водою, не наносьте мазі.
2. При проколі або порізі обов’язково потрібно накласти на травмоване око щиток – наприклад, денце паперової склянки. Його потрібно зафіксувати так, щоб воно не тиснуло на ушкоджене око. Не приймайте аспірин або ібупрофен, адже вони розріджують кров і можуть посилити кровотечу.
3. Якщо в очі потрапили хімічні речовини, негайно промийте їх великою кількістю чистої води. При цьому використовуйте рукавички.
4. Обов’язково зверніться по медичну допомогу до поліклініки або зателефонувавши за номером 103.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…