Але поспішати з посівом не варто: якщо ґрунт підмерзне, а потім розмірнеться, це може спровокувати проростання насіння, отже, його загибель.
Норму насіння для підзимових посівів збільшують на 25-50% порівняно з весняними. На легких ґрунтах насіння потрібно заробляти на 0,5 см глибше звичайного.
У жодному разі висіяне під зиму не поливають! Але обов’язково мульчують.
Морква. Ця культура любить пухкий ґрунт і зовсім не терпить неперепрілу органіку (підживлену грядку можна буде використовувати під моркву тільки на 2-3-й рік). Землю добре перекопують, вносять золу, мінеральні добрива (наприклад, на квадратний метр 20-25 г суперфосфату та 10-15 г хлористого калію) або перегній (3-5 кг на квадратний метр). Якщо ґрунт важкий, додають пісок, якщо кислий — вапно або доломітове борошно. Дають землі осісти і з настанням низьких стійких температур висівають моркву. Попередниками можуть бути огірки, картопля, цибуля, капуста.
Петрушка. Висіваючи цю культуру, формують міжряддя 20-25 см, при цьому глибина загортання насіння може коливатися від 1 до 1,5 см.
Кріп. Його сіють на глибину 2,5 см, залишаючи відстань між рядами 20 см. Небажані попередники для парасолькових – рослини їх сімейства: кінза, морква, кмин, фенхель, при цьому годяться грядки після огірків, капусти, картоплі, кабачків.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як посадити часник. під зиму.
В Україні ухвалили важливі зміни щодо порядку нарахування пенсій особам, які перебувають за кордоном. Пенсійний…
Відомий благодійний фонд запрошує українців зареєструватися на отримання нової грошової допомоги. Як це зробити.
Українців попередили про небезпеку на торгових прилавках. Які фрукти зараз не варто купувати, щоб не…
Частина українців можуть отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. Куди звертатися.
Яким чином українські пенсіонери можуть збільшити власні пенсійні виплати. Що передбачено законодавством.
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…