Щоб не зациклюватися на негативній інформації, психологи радять більше часу проводити серед людей, спілкуватися, а ще краще знайти собі заняття до душі. У багатьох областях дотримуються цих порад і влаштовують для людей похилого віку всілякі безкоштовні заняття. Де і чим пропонують зайнятися пенсіонерам?
У Черкасах у пенсіонерів з’явилася нагода навчитися танцювати. Професійний балетмейстер 80-річний Олександр Ковальчук, який продовжує викладацьку діяльність, запропонував навчати пенсіонерів бальним танцям.
Щоб брати ці уроки, як стверджує Ковальчук, зовсім необов’язково вміти танцювати. Серед його дорослих учнів є й такі, які ніколи не займалися хореографією. Багатьом із них далеко за сімдесят, проте їм під час занять вдається розкрити свій потенціал, здобути заряд позитиву, зняти напругу. Крім того, танці допомагають пенсіонерам жити повноцінним життям і хоч би на короткий час забути про війну.
Свої заняття Олександр Ковальчук проводить у Гончаренко-центрі, де є багато різних напрямків для людей похилого віку – за бажанням вони можуть зайнятися вивченням іноземної мови, психології, брати уроки користування електронними гаджетами.
Бажаючі навчитися танцювати можуть телефонувати (063) 288-31-89 (свої дані потрібно залишити на автовідповідачі), з 11.00 до 19.00.
У Дніпрі при Університеті третього віку для пенсіонерів проводять заняття зі скандинавської ходьби, оздоровчої гімнастики, фітнесу та плейстику (вид східної гімнастики зі спеціальною ракеткою та м’ячем). Ці заняття допомагають упорядкувати як тіло, а й нервову систему. Адже рух діє на нашу психіку набагато краще за будь-якого психолога. Бажаючі можуть вибрати підходящий собі тип занять.
Крім того, в Університеті третього віку можна вивчити українську чи англійську, німецьку, польську, іспанську мови, освоїти основи роботи з комп’ютером та смартфоном.
Якщо ви хочете долучитися до занять, дзвоніть за телефонами: (093) 134-46-69, (068) 753-71-71, (093) 264-50-34, (099) 607-56-97 ( Вайбер), з понеділка до п’ятниці, з 9.00 до 15.00.
У Києві вирішили допомогти людям пенсійного віку поєднати приємне з корисним та навчити їх азам користування інтернет-сервісами з оплати комунальних послуг. У навчальному центрі «Платформа комфорту» при комунальному концерні «Центр комунального сервісу» проводять лекції, на яких не лише розповідають пенсіонерам про новини у сфері житлово-комунальних послуг, а й навчають їх практичним навичкам. Ці лекції мають у пенсіонерів велику популярність.
На заняттях можна отримати детальну інструкцію, як користуватись інтернет-сервісами всіх постачальників житлово-комунальних послуг. А на практичному занятті люди похилого віку можуть зареєструватися, передати показання лічильників і оплатити комуналку через особистий кабінет. Крім того, їх навчать, як написати онлайн-звернення та створити заявку на перевірку, заміну чи встановлення лічильників.
Телефон центру «Платформа комфорту»: (044) 354-81-22.
У Сумах тренер, чемпіон України Юрій Голуб нещодавно почав навчати людей похилого віку азам вільної боротьби. Ця програма носить назву «Бабусин тренування», а літні спортсменки займаються разом із молоддю.
Ця ідея з’явилася у тренера, коли після занять він гуляв зі своїми вихованцями у парку. Пенсіонеркам, які відпочивали неподалік, він запропонував зробити розминку, і жінки зненацька погодилися. Тепер вони беруть участь у тренуваннях разом із юними спортсменами. Пенсіонерки розповідають, що тренування та спілкування з молоддю допомагають їм заспокоїтися, підвищуючи настрій.
Ірина Валентинова
26 листопада в Україні відзначають Міжнародний день шевця, Всесвітній день оливкового дерева та День боротьби…
Смак цього печива знайомий із дитинства багатьом пенсіонерам. Але з часом цей рецепт багато хто…
Якщо ви бажаєте продовжити термін служби вашого телефону, то постарайтеся не протирати його цими засобами,…
Комплексна офтальмологічна діагностика це не просто перевірка здатності бачити літери на таблиці. За даними Всесвітньої…
Чорнобривці - це рослина, яка не тільки прикрашає наші ділянки, коли цвіте, а й допомагає…
26 листопада очікується погода без опадів у більшості областей України