Мешканка Харківської області звернулася до Пенсійного фонду із запитанням: «Мій чоловік-пенсіонер зник безвісти. І йому одразу перестали виплачувати пенсію. Чи це справедливо?»
Ситуацію прокоментувала спеціаліст Пенсійного фонду Н.М. Юрчишина.
– Якщо пенсіонеру надали статус зниклої безвісти особи, пенсійні виплати йому припиняють. Статус зниклого безвісти особа набуває з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому законодавством. Дані вносяться після подання заяви на факт зникнення людини. Після потрапляння до реєстру виплата пенсії такій людині тимчасово не провадиться, – зазначила фахівець.
Відновити виплати можна лише після особистого звернення особи, яка вважалася зниклою безвісти, до органів Пенсійного фонду України.
Водночас, у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України назвали три кроки, які потрібно зробити після втрати зв’язку з рідною чи близькою людиною через війну.
Під час звернення за пошуком зниклих безвісти слід надати більше інформації про людину: копії документів, медичних документів (зокрема, від хірурга, стоматолога, травматолога), фото та відео зниклої людини, її медичні довідки, особливі прикмети (шрами, татуювання) та і т.д.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як призначається пенсія за втратою годувальника вдові.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…