Мешканка Харківської області звернулася до Пенсійного фонду із запитанням: «Мій чоловік-пенсіонер зник безвісти. І йому одразу перестали виплачувати пенсію. Чи це справедливо?»
Ситуацію прокоментувала спеціаліст Пенсійного фонду Н.М. Юрчишина.
– Якщо пенсіонеру надали статус зниклої безвісти особи, пенсійні виплати йому припиняють. Статус зниклого безвісти особа набуває з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому законодавством. Дані вносяться після подання заяви на факт зникнення людини. Після потрапляння до реєстру виплата пенсії такій людині тимчасово не провадиться, – зазначила фахівець.
Відновити виплати можна лише після особистого звернення особи, яка вважалася зниклою безвісти, до органів Пенсійного фонду України.
Водночас, у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України назвали три кроки, які потрібно зробити після втрати зв’язку з рідною чи близькою людиною через війну.
Під час звернення за пошуком зниклих безвісти слід надати більше інформації про людину: копії документів, медичних документів (зокрема, від хірурга, стоматолога, травматолога), фото та відео зниклої людини, її медичні довідки, особливі прикмети (шрами, татуювання) та і т.д.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як призначається пенсія за втратою годувальника вдові.
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…
З віком засвоєння вітаміну B12 погіршується, і це може серйозно позначитися на здоров'ї. Цей вітамін…
Ведення і зберігання трудових книжок час від часу змінюються, є і нововведення у зв’язку з…