Неділя, 25 Вересня, 2022
ГоловнаДозвілляЧи можна зцілитися за молитвою святому Пантелеймону?

Чи можна зцілитися за молитвою святому Пантелеймону?

Этот материал также доступен на русском языке
9 серпня - День пам'яті святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

– З найдавніших часів святий Пантелеймон вважається покровителем лікарів. Що відомо про прижиттєві чудеса вмч. Пантелеймона ?

Відповідає митрополит Антоній (Паканич)

Саме покликання святого Пантелеймона було з чудовим знаменням. Згідно з житіям, Пантолеон увірував після того, як по молитві Ісусу Христу воскресив дитину, яка померла від укусу змії. Після цього великого дива він прийняв хрещення від пресвітера Єрмолая і отримав ім’я Пантелеймон. Ставши безоплатним лікарем, Пантелеймон позбавив багатьох лікарів доходів, і на нього надійшов донос імператору Максиміану, якому не сподобалося, що Пантелеймон відвідує у в’язниці християн і лікує їх ім’ям Христа. Імператор закликав Пантелеймона і просив спростувати донос. Святий запропонував імператору покликати одного невиліковного хворого і влаштувати випробування.

Згідно з життям, язичницькі жреці не змогли зцілити хворого, а Пантелеймон силою молитви дарував ослабленому зцілення. Після цього багато хто увірував у Христа, а Максиміан розізлився на Пантелеймона і наказав катувати його, а потім кинути в море.

Але Пантелеймон залишився неушкодженим, тоді його піддали новим тортурам: повісили на дереві, палили свічками, потім рвали залізними пазурами, колесували, намагалися втопити у морі. Дикі звірі, яким він був кинутий на поталу, лизали йому ноги. Після всіх катувань Пантелеймона засудили до усічення голови. Його прив’язали до олійного дерева, і святий сам попросив воїнів виконати наказ.

Відповідно до житія, коли йому відрубали голову, то з рани потекло замість крові молоко, а маслина відразу покрилася плодами. Кинуте в багаття тіло великомученика не згоріло і було поховано християнами. Голова великомученика і цілителя Пантелеймона, як найбільша православна святиня, досі зберігається в Пантелеймоновому монастирі на Святій Горі Афон.

Вам особисто відомо про чудеса, пов’язані зі святим цілителем, у наші дні?

Чудес за молитвами святого великомученика і цілителя так багато, що було навіть складено цілу книгу, до якої увійшли їх описи та свідчення очевидців у різні епохи. Пам’ятаю, як 2012 року голову цілителя Пантелеймона привезли до Києва. Безліч людей прямувала до цієї великої святині, і в світській пресі писали про чудесні зцілення біля мощів святого. Це ще раз підтверджує, що Господь зміцнює нас в особі Своїх подвижників. Воістину, «Дивний Бог у святих Своїх!» (Пс. 67:35).

Нове на сайті