Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаГрошіЩо таке військові облігації та для чого їх випускають?

Що таке військові облігації та для чого їх випускають?

Этот материал также доступен на русском языке
Військові облігації - це допомога армії та додатковий дохід.

Військові облігації – варіант облігацій внутрішньої державної позики (ОВЗГ). Продаючи їх, держава бере у нас гроші у борг. Цими коштами купують озброєння, боєприпаси, техніку, медикаменти. Повертати борги держава обіцяє із відсотками. Чи можна заробити, купуючи військові облігації, дізнавалися наші журналісти. Що таке військові облігації та для чого їх випускають?

Де можна придбати облігації?

Випускає військові облігації Нацбанк України. А придбати їх можна у банках та ліцензованих брокерських компаніях. Їхній список є на сайті Міністерства фінансів.

Купити облігації можна як у відділеннях банків, так і через мобільні програми. Таку послугу, зокрема, пропонують такі банки: «Півведень», «Укргазбанк», «Укредо</span сімбанк», ПУМБ, «Ощадбанк», «Райффайзен Банк», ОТП Банк, «Монобанк». Національний банк радить покупцям звернути увагу, що банки можуть за свої послуги стягувати комісію.

Скільки доведеться заплатити?

Номінальна вартість однієї облігації – тисяча гривень. Однак її реальна ціна може бути як меншою, так і більшою. Чим менший термін вкладу, тим дешевша облігація.

Наприклад, одна облігація, гроші за яку держава обіцяє повернути за півроку, коштує приблизно 962,91 гривні. А та, яку обіцяють погасити за рік, – приблизно 1052,53 гривні.

Який відсоток доходу?

Доход, який може принести облігація залежить від терміну її погашення. Чим триваліший період – тим вищі відсотки, які мають виплатити її покупцю. Короткострокові облігації – на два місяці – принесуть їх власникам 9,5%; розраховані на півтора роки – 11,5%. Найменшу відсоткову ставку отримають покупці, які купують облігації в доларах і євро, – 2,5% -3,7%.

Чи можна купити одну облігацію?

На сьогоднішній день, на сайті Міністерства фінансів України розміщена інформація про те, що купити одну облігацію можна в банках «Вдень», «Укргазбанк», «Укредосімбанк».

Інші банки мають вищий «поріг входження». Наприклад, ПУМБ продає облігації як мінімум на суму десять тисяч гривень – це десять облігацій. В Ощадбанку продаж цінних паперів стартує від ста екземплярів. У «Райффайзен Банку» та ОТП Банку – з чотирьохсот облігацій.

Плюси та мінуси покупки

При придбанні військових облігацій є три переваги.

  • По-перше, прибуток від них не оподатковується – на відміну, наприклад, від депозитів.
  • По-друге, гроші не просто так лежать удома, а приносять хоч якийсь дохід, до того ж таким чином ви допомагаєте нашій армії.
  • По-третє, підтверджувати походження коштів, за які вони куплені, не треба.

Щоб оцінити вигоду, можна прибуток, який ви отримаєте, порівняти з прогнозом інфляції та відсотками за банківськими депозитами. Наразі держава пропонує з військових облігацій при вкладі на 12 місяців 11% річних у гривні. Отже, це не захистить гроші від інфляції, яка за оцінками Нацбанку цього року досягне 20%. Вже у червні, згідно з інформацією Держстату України, ціни в країні з початку року зросли на 13,9%.

Нове на сайті