Гарячі напої рятують від спеки краще за прохолодні. А отже, жителі середньоазіатських країн мають рацію в тому, воліють у спеку пити гарячий чай.
Вчені з Університету Оттави провели дослідження, під час якого учасники мали провести серію велосипедних заїздів, періодично вживаючи воду різної температури (від 1,5 до 50 градусів). За змінами їхньої температури стежили за допомогою 9 різних термометрів.
Результати дослідження показали, що гаряча рідина допомагає ефективніше боротися з перегрівом. Вона трохи підвищує температуру тіла, але також змушує рясніша потіти, що сприяє його охолодженню.
А як холодні напої? Невже не охолоджують? На думку вчених, холодні рідини охолоджують на мить. Оскільки обсяг холодного напою досить малий в масштабах цілого організму, ефект, що охолоджує, досить скоро зводиться нанівець.
ВАЖЛИВО! Щоб гарячий напій справив охолодну дію, піт обов’язково повинен випаровуватися.
За словами автора дослідження Оллі Джея, в умовах підвищеної вологості та спеки поту може виділятися дуже багато. І якщо він не випаровується, то кружка чаю може виявитися зайвою. Тому, якщо піт просто капає на землю, краще випити холодний напій.
Неправильно обрана сіль здатна зіпсувати всю зимову заготівлю. Дізнайтесь, яку сіль не варто використовувати.
Мінімальний страховий стаж, який дозволяє українцям вийти на пенсію, становить 15 років. А що робити…
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…