Неділя, 28 Травня, 2023
ГоловнаДомашній адвокатСанаторно-курортне лікування для людей з інвалідністю: як отримати компенсацію?

Санаторно-курортне лікування для людей з інвалідністю: як отримати компенсацію?

Этот материал также доступен на русском языке
Враховуючи, що реальна вартість путівок у десятки разів більша за компенсацію, доцільність отримання такої виплати дуже сумнівна.

«Мені встановлена ​​інвалідність 2-ї групи. Читала, що якщо не брати путівку до санаторію, то покладено компенсацію. Мені путівки ніколи не пропонували. Питання: чи можу отримати компенсацію? І куди треба звертатися?

Паламарчук М., Одеська обл.»

Питаннями надання путівок до санаторію для осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання, а також виплат компенсації за самостійне лікування займається управління соціального захисту населення. Розраховувати на компенсацію можуть особи, які протягом трьох календарних років перебували на обліку, але не отримували безкоштовну путівку.

Для отримання компенсації необхідно подати заяву, а також надати:

  • медичну довідку за формою 070/о про необхідність забезпечення санаторно-курортним лікуванням (її доведеться оновлювати, оскільки вона має бути дійсною до моменту виплати компенсації);
  • медичну довідку про групу інвалідності.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №150 від 7 лютого 2007 року* (у редакції від 2.10.2021 р.), грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування виплачується у таких розмірах (округлених до однієї гривні):

  • особам з інвалідністю І та ІІ груп – 75% ,
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 50% розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.

***

Середня вартість путівки обчислюється із розрахунку 35% (із округленням до однієї гривні) розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого на 1 січня відповідного року.

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб станом на 1 січня 2022 року становив 1934 гривні.

Таким чином, середня вартість путівки для осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання у 2022 році становить 677 гривень. А грошова компенсація нараховується та виплачується у таких розмірах:

  • особам з інвалідністю І та ІІ груп – 508 гривень (75%);
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 339 гривень (50%).

Враховуючи, що реальна вартість путівок у десятки разів більша, доцільність отримання такої компенсації є дуже сумнівною. Тим більше, якщо йдеться про необхідність проходити всіх лікарів-фахівців і надавати наново довідку за формою 070/о.

* «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування».

Нове на сайті