У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій було роз’яснено.
Про порядок перетину кордону
За словами міністра з питань реінтеграції та тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, виїхати з окупації складно. У деяких випадках це можливо тільки через тимчасово окуповані території або через Росію, а далі в треті країни і потім знову в Україну.
Причому ввимушений виїзд з тимчасово окупованих територій або територій, де ведуться активні бойові дії, у РФ не є злочином.
strong>
У разі втечі від війни на безпечну територію через територіюю Росії з порушенням порядку перетину державного кордону застосовуються норми статей 17, 18 та 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з ними, вказаний перетин кордону у разі крайньої необхідності виключає адміністративну відповідальність.
Куди звертатися за допомогою?
Якщо ви або ваші родичі опинилися на окупованій території і вам потрібна допомога чи консультація з питань гуманітарних коридорів, захисту прав та безпеки, телефонуйте на «гарячі лінії»:
- Безкоштовної правової допомоги (допоможуть у правових питаннях воєнного часу) – 0 (800) 213-103.
- Мінреінтеграції з кризових питань (можна отримати консультації щодо гуманітарних коридорів, допомоги внутрішньо переміщеним особам, взаємодії органів державного та самоврядування) – 15-48.
- Телефон«Дові ра» Держприкордонслужби (надають юридичну допомогу з перетину державного кордону) – 15-98.