Всі вони автоматично перейшли від старих постачальників до нового, через що виникає багато питань. Відповіді на частину запитань ми вже давали. Сьогодні суто грошова тема: кому за що платити і як повернути переплату.
Три питання про платіжки
Платіжка , або квитанція в нашому розумінні – основний розрахунковий документ, яким багато хто звикли користуватися. Якщо платіжки не приходять – погано, якщо їх приходить багато – теж погано та незрозуміло. Давайте розумітися.
1. Скільки «газових» платіжок має бути?
Як і раніше, платіжок має бути дві: від оператора ГРС* та від постачальника газу (тобто «Нафтогазу»). У першому випадку ми оплачуємо за доставку газу, у другому – безпосередньо за споживання.
Нагадаємо, тариф на газ у «Нафтогазу» становить 7,96 гривні за кубометр з ПДВ, але без вартості доставки. Цей тариф фіксований та діє для всіх клієнтів ЦК. А ось сума сплати за доставку газу розраховується для кожного домогосподарства індивідуально.
2. Чому прийшло про три квитанції?
З 1 травня клієнтами «Нафтогазу» стали понад 8,8 мільйонів домогосподарств. Це споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «Твій газзбут» та «Одесагаз-Постачання». З 1 червня до «Нафтогазу» перейшли ще 1,3 мільйона домогосподарств – колишні клієнти «КиївГазЕнерджі», «Лубнигаз-трейдинг», «Газ ресурс компані», «Тернопільміськгаз», «Уманьгаз збут» та «Черкасигаз збут».
Якщо споживач повністю не розрахувався з колишнім постачальником, старий постачальник вправі виставити рахунок із заборгованістю. У такому разі, крім платіжок від оператора ГРС та від «Нафтогазу», може прийти і платіжка від старого постачальника.
3. А якщо «Нафтогаз» надіслав дві платіжки?
Ми розповімо про можливу ситуацію, в якій опинилися деякі одесити. Тільки від «Нафтогазу» вони отримали дві платіжки за травень, причому із різними сумами оплати. З’ясувалося, що в облгазі, який збирає свідчення лічильників та формує рахунки, стався технічний збій. У результаті одеситам надіслали по дві квитанції, в яких було вказано ту саму адресу, але особовий рахунок та універсальний ЄІС-код відрізнялися. Споживачі розгубилися. А у кол-центрі «Нафтогазу» пояснили: щоб перевірити, який рахунок відповідає дійсності – треба знати свій ЄІС-код. На квитанції з вірним ЄІС-кодом буде реальна сума оплати.
Дізнатись чи перевірити суму оплати за газ дозволить реєстрація в особистому кабінеті на сайті постачальника: gas.ua. Хто не має комп’ютера або доступу до інтернету, можуть звернутися за допомогою до дітей, онуків або сусідів.
Як дізнатися про універсальний код?
ЕІС-код – це 16 алфавітно-цифрових символів, які можна знайти на старих платіжних квитанціях, у заявах-приєднаннях до умов договорів щодо постачання або розподілу природного газу. Можна уточнити EIC-код безпосередньо у вашому облгазі. А можна безпосередньо з’ясувати у кол-центрі «Нафтогазу» за телефонами:
Водафон: (066) 300-2-888;
Київстар: (098) 300-2-888;
Лайфсел: (093) 300-2-888.
* Оператор газорозподільної системи