У результаті вони не сплачують внески, від яких залежить наповнення Пенсійного фонду та своєчасна виплата пенсій. Чи варто турбуватися людям похилого віку?
Пенсія за умов війни
Пенсіонери є однією з найуразливіших категорій населення як у мирний час, так і під час війни. Саме тому їм життєво необхідно отримувати допомогу від держави. Однак в умовах воєнного стану з різних причин не завжди вдається витримати терміни виплати пенсій, трапляється, що гроші затримують.
Проте, як інформує Пенсійний фонд України, турбуватися тим, хто отримує пенсії, не варто – гроші на соціальні виплати у бюджеті є.
Голова правління Пенсійного фонду Євген Капінус розповів, що війна не завадила надходженню обов’язкових виплат до Пенсійного фонду – гроші надходять у повному обсязі.
Незважаючи на нестабільну ситуацію в країні та складні умови воєнного часу, підприємці, як і держава, виконують свої зобов’язання. Більше того, у липні навіть було проведено перерахунок пенсій через зростання прожиткового мінімуму.
Що буде далі?
Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень, згодна з керівником Пенсійного фонду: без пенсій людей похилого віку ніхто не залишить. Держава обов’язково виплачуватиме належні суми, нехай навіть із бюджетних грошей (а не грошей Пенсійного фонду – прим. ред.).
Експерт упевнена:
– Держава у ХХІ столітті не може допустити, щоб непрацездатна людина голодувала.
Інше питання, не виключено, що у майбутньому пенсія у солідарній системі стане практично однаковою для всіх, незалежно від стажу, розміру внесків. Деяка різниця, каже Елла Лібанова, буде. Але у глобальному масштабі пенсія зможе забезпечувати лише основні потреби. Ну а щоб жити на широку ногу і їздити світом, як це роблять іноземні пенсіонери, треба розвивати накопичувальну систему.
Ірина Валентинова