Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаПенсійна справаСкільки доплачуватимуть, якщо вийшли на пенсію пізніше встановленого законом віку?

Скільки доплачуватимуть, якщо вийшли на пенсію пізніше встановленого законом віку?

Этот материал также доступен на русском языке
Людям, які придбали право на пенсію за віком, але хочуть працювати та отримувати пенсію з пізнішого терміну, встановлюється надбавка до пенсії.

За старим Законом «Про пенсійне забезпечення» (діяв до 2004 року), пенсія збільшувалася на 10% за кожен повний рік роботи після досягнення пенсійного віку, але не більше 40% (тобто за чотири роки). Станом на 2003 рік стандартна пенсія становила 150 гривень, а 40% від цієї суми – 60 гривень. І в цьому розмірі надбавка виплачувалася досі.

30 квітня 2022 року було ухвалено зміни, завдяки яким раніше призначену надбавку перераховують за новими нормами. Відповідно до статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при пізньому призначенні пенсії її основний розмір збільшується:

  • на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу при відтермінуванні виходу на пенсію на строк до 5 років;
  • на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу при відтермінуванні понад 5 років.

Отже, відтермінування пенсії на рік дає збільшення до пенсії у розмірі 6%, на два роки – 12% і так далі. Якщо відтермінування, наприклад, на 6 років, то основний розмір пенсії зросте на 54%. Наприклад, у пенсіонера, якому було призначено надбавку у розмірі 60 гривень, зараз основний розмір пенсії 2150 гривень. За новими правилами, за чотири роки колись відтермінованої пенсії він може отримувати 24% від зазначеної суми (48 місяців х 0,5%).

Отже після 30 квітня 2022 року при розрахунку беруть не 40% від 150 гривень, а 24% від 2150 гривень. У результаті новий розмір надбавки виходить вже не 60 гривень, а 516 гривень (2150 грн. х 24%).

Тепер і «старі», і «нові» пенсіонери отримуватимуть зазначений вид доплати за однаковими правилами. Йдеться і про тих, хто вийшов на пенсію до 1 січня 2004 року, і про тих, кому призначено пенсію після зазначеної дати.

Нове на сайті