Справа в тому, що війна з кожним днем розкручує маховик інфляції, і всі внески громадян стрімко знецінюються.
Звичайно, банківські вклади, які робляться на місяць-пів року-рік, не встигнуть дуже сильно втратити в ціні, а ось гроші, відкладені на пенсію, ризикують перетворитися на папірці, які зовсім нічого не коштуватимуть, пише biz.today.ua.
Так, ще до війни багато аналітиків попереджали, що Україна не готова до впровадження накопичувальної пенсії, тому що в країні абсолютно не розвинений фондовий ринок, і нічого, крім знецінення грошей, відкладених “на старість”, ця реформа не принесе. Серед аналітиків і колишній глава Мінсоцполітики Андрій Рева, який неодноразово говорив, що Україна наступає на ті ж граблі, що й багато країн Східної та Центральної Європи, які також зазнали фіаско із накопичувальними пенсіями.
На жаль, навіть найвигідніші вкладення під високі відсотки не можуть компенсувати втрати від інфляції, що росте космічними темпами. Тим часом, дедалі менше громадян вірять у 20% інфляцію, яку українцям прогнозують за підсумками поточного року. За відчуттями тих, хто ходить до магазину, та й за прогнозами аналітиків, може вийти набагато більше. Напевно, не випадково, розуміючи наслідки такого кроку, уряд відклав початок пенсійної реформи, яка була запланована на нинішній рік, після війни. Адже вже цього року мала стартувати обов’язкова накопичувальна пенсія, і мали розпочатися відрахування із зарплат українців до накопичувального фонду. Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, хто має право на пенсію за вислугу років.