У тому числі – ті, хто був опорою для подружжя, дітей, літніх батьків. Хто може у такому разі розраховувати на виплати за годувальника?
Наприкінці квітня було ухвалено зміни до Закону України «Про правовий статус осіб, які зникли безвісти». Зокрема, дано визначення «особи, яка зникла безвісти за особливих обставин» та врегульовано норми соціального захисту членів сімей таких осіб.
Особливими обставинами вважаються обставини, пов’язані зі збройним конфліктом, військовими діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного або техногенного характеру.
Непрацездатним членам сім’ї особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, призначається пенсія за втратою годувальника. У цьому разі така пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу годувальника. А право на отримання пенсії виникає через місяць з дня внесення інформації про безвісти зниклого до Реєстру досудових розслідувань або до Реєстру осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.
На призначення пенсії за втратою годувальника, який зник безвісти, мають право:
Також право на пенсію мають батьки, чоловік або дружина зниклого безвісти, які не були на його утриманні, але зі зникненням родича втратили джерело коштів для існування. Коли буде встановлено місце перебування зниклого або його поховання (місцезнаходження останків), виплата пенсії припиняється.
Встановлення факту смерті або визнання людини померлою дає право непрацездатним членам сім’ї такої особи на призначення пенсії за втратою годувальника на загальних підставах (з урахуванням страхового стажу). З питання оформлення пенсії за втратою годувальника слід звертатися до територіального управління Пенсійного фонду.
Особливий порядок діє щодо сімей військовослужбовців, які потрапили у полон, стали заручниками або вважаються зниклими безвісти. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 884 від 30 листопада 2016 року*, за військовослужбовцям зберігаються всі належні виплати (посадовий оклад, надбавки за вислугу років та інші види фінансового забезпечення).
Ці виплати може отримувати сім’я військовослужбовця. Для цього треба написати заяву на ім’я командира військової частини і подати відповідні документи.
Право на отримання грошового забезпечення військовослужбовців мають:
Виплата грошового забезпечення здійснюється до виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини. Якщо військовослужбовець дискредитував себе (добровільно здався в полон, дезертирував, самовільно залишив військову частину або місце служби), виплата грошового забезпечення членам сім’ї не належиться.
Якщо буде встановлено факт смерті військовослужбовця, члени його сім’ї також зможуть оформити у Пенсійному фонді пенсію за втратою годувальника.
* «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх».
Ольга Новикова
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…