Якими є корисні властивості споришу?
Спориш ще називають «горець пташиний». Цю рослину можна побачити у будь-якому дворі, вона буквально росте у нас під ногами.
Спориш перешкоджає утворенню сечових каменів і виводить вже наявні, розчиняє і виводить невеликі камені з нирок та жовчного міхура, жене пісок, покращує обмінні процеси в організмі. Тільки вживати його при каменях у нирках та жовчному треба обережно, збільшуючи дозу поступово і краще під наглядом фахівця. Курс лікування зазвичай починають з маленьких доз, поступово нарощуючи.
До речі, спориш також дуже ефективний при набряках ніг: з відвару або свіжої подрібненої трави роблять компреси на ніч.
А ще рослина має відхаркувальні властивості, тому травники часто його призначають при кашлі у хронічних курців.
Чим корисна кора дерев?
1. При набряках незамінними є березові бруньки та кора. Тим, хто мріє скинути зайві кілограми, варто звернути увагу на ці природні засоби.
2. Кора жостеру покращує обмін речовин, очищає організм, нормалізує перистальтику і бореться із застійними явищами.
3. Кора та коріння бузини чорної допомагають при хворих суглобах, тонзиліті, фолікулярній ангіні.
4. Відвари з дубової кори ефективні при колітах та ентероколітах, використовуються для полоскання горла та змащування запалених ясен.
Які трав’яні чаї зміцнять здоров’я?
Чай із м’ятою допомагає розслабитися, знижує тиск, покращує гормональний фон у жінок. Також він допомагає полегшити симптоми гастриту та болю у шлунку.
Чай із базиліком. Щодня «приправляючи» базиліком чай, ви підвищуєте витривалість нервової системи, краще адаптуєтеся до стресових ситуацій і зміцнюєте імунітет.
Чай з пелюстками чайної троянди благотворно впливає на серце та судини і є корисним для жіночого здоров’я.