Понеділок, 4 Липня, 2022
ГоловнаПенсійна справаПідвищення пенсій у липні: більшість пенсіонерів залишаться за межею бідності

Підвищення пенсій у липні: більшість пенсіонерів залишаться за межею бідності

Этот материал также доступен на русском языке
Перерахунок пенсій у липні не покриє інфляцію. Реальний прожитковий мінімум для пенсіонера вже вдвічі вищий за мінімальну пенсію.

Про це розповіла вчена Лідія Ткаченко, пише “Обозреватель”.

За її словами, цифра, яку використовують як прожитковий мінімум, – “розрахункова”, вона не відповідає реальним потребам для забезпечення мінімального рівня життя.

Водночас, з урахуванням оціночної інфляції на 2022 рік у розмірі 20%, мінімальна пенсія цього року має становити 4680 гривень. І тут пенсіонери справді змогли б залишитися лише на рівні забезпечення мінімальних потреб.

При цьому мінімальну пенсію підвищать лише з 1934 до 2027 гривень. Таким чином, більшість українських пенсіонерів продовжуватиме виживати далеко за межею розрахункової бідності.

Кому підвищать пенсії у липні?

Підвищення пов’язане із перерахунком прожиткового мінімуму. Справа в тому, що за законом українці не можуть отримувати пенсії менше ніж один і більше 10 прожиткових мінімумів. Крім того, до цього показника прив’язані й надбавки за наднормативний стаж.

Як підвищать виплати:

  • мінімальну пенсію – з 1934 до 2027 грн;
  • максимальна пенсія – з 19 340 до 20 270 грн;
  • надбавку за понаднормовий стаж – з 19,34 до 20,27 грн за рік.

Тобто якщо у червні ви отримали пенсію у розмірі 1934 грн (наприклад, вам не вистачало стажу), то після 1 липня зможете розраховувати вже на 2027 грн. Найбільше пощастило “багатим” пенсіонерам. Для них підвищення становитиме вже 930 грн.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як розраховуватимуть пенсії у воєнний час.

Нове на сайті