Вівторок, 5 Липня, 2022
ГоловнаДомашня енциклопедіяЧим випрати, якщо немає прального порошку?

Чим випрати, якщо немає прального порошку?

Этот материал также доступен на русском языке
Життєві ситуації можливі різні. І може статися так, що потрібно випрати, а в будинку зовсім немає прального порошку. Що ж у цьому випадку зробити?

Сучасна побутова хімія має вузькоспеціалізоване призначення: для миття підлоги, посуду, прання. І це правильно. Такі засоби містять добавки, що підвищують ефективність боротьби з брудом у цьому напрямі. Але в основі всі миючі засоби призначені для очищення та їх можна замінювати у разі потреби.

За необхідності можна замінити пральний порошок іншою побутовою хімією

Ручне прання непризначеними для цього побутовими засобами безпечніше, ніж машинне; Використовувати автомат потрібно з обережністю: підвищене піноутворення або поява нерозчинного осаду на стінах – це може призвести до поломки техніки. Але й ручне прання має свої недоліки: надто агресивні речовини можуть спричинити не лише алергічні висипання, а й ушкодження шкіри рук.

ГІРЧИЧНИЙ ПОРОШОК

Порошок підходить для всіх видів тканин, можна прати руками або додавати 50 г у пральну машину. Візьміть 20 г сухої гірчиці, розбавте в 1 л води і дайте настоятися протягом декількох годин. Настій процідити через марлю в окрему ємність і використовувати під час прання замість порошку.

ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО І СОДА

Господарське мило натріть на дрібній тертці і додайте до нього соду 1:1. Можна додати пару крапель ефірної олії для аромату. При пранні необхідно засипати прямо в бак машини.

ЗАСІБ ДЛЯ МИТТЯ ПОСУДУ

Цим засобом можна попередньо обробити пляму на тканині, а потім додати трохи засобу в саму пральну машину.

Ці миючі засоби ефективні і при ручному пранні.

Чи можливо вибілити шкарпетки?

Білі шкарпетки легше відіпраються, якщо попередньо їх замочити в розчині борної кислоти з розрахунку 1 столова ложка на 1 літр теплої води. Залиште шкарпетки у цьому розчині на 1-2 години. Після цього відіжміть їх і ретельно прополощіть у чистій воді. Потім витирайте у пральній машині (температура режиму 40-60 градусів) або вручну.

Нове на сайті