Вівторок, 24 Травня, 2022
ГоловнаДачаЧим підгодувати фруктові дерева навесні: найкращі добрива та дозування

Чим підгодувати фруктові дерева навесні: найкращі добрива та дозування

Этот материал также доступен на русском языке
Органічні, фосфорні та калійні добрива вносять восени. Навесні та влітку рослини підгодовують рідкими добривами, основною складовою яких є азот. Це коров'як, пташиний послід, сечовина, аміачна селітра.

Коли удобрювати органікою?

Органічну їжу, розведену водою, не обов’язково залишати на кілька днів для бродіння. Щоб у розчині збереглося більше азоту, корисніше поливати одразу після приготування. У саду рідкі добрива краще вносити в канавки діаметром пристовбурового кола на початку весняної вегетації і в період посиленого зростання (наприкінці червня – початку липня). Для 3-6-річного дерева достатньо 4-5 відер. Перед підживленням сад поливають. Після того, як добриво вбереться, борозни та канавки мульчують пухким ґрунтом.

Чим загрожує нестача азоту?

Чи не найбільша потреба рослин в азоті. У той самий час його надлишок може зашкодити садовим культурам. Надлишок цього елемента провокує сильний приріст (дерева жирують) на шкоду плодоношенню. Зауважимо, що тривале визрівання пагонів негативно позначається на зимостійкості. Тому для неморозостійких сортів краще вже нестача цього елемента, ніж надлишок.

Як застосовувати азотні добрива?

Застосовувати азотні добрива слід з урахуванням погодних умов. Протягом року необхідно внести 10 г азоту на квадратний метр саду. Але роблять це поетапно: рано навесні – 4 г (9 г сечовини або 12 г аміачної селітри) перед червневим опаданням зав’язі – 3 г (7 г сечовини або 9 г аміачної селітри) наприкінці вересня – 3 г.

Дуже важливо забезпечити поживними (вже без азоту) речовинами дерева у другий період зростання коріння (кінець вересня – початок жовтня). Коригують дози, спостерігаючи за силою зростання дерева.

Нове на сайті