Військові події стали нашими реаліями, увійшли в наше мирне життя. І щоб зберегти його, треба не нехтувати елементарними правилами безпеки.
На вулиці та у транспорті
Якщо обстріл почався, коли ви опинилися на вулиці, потрібно бігти в протилежний бік від обстрілу і лягти на землю. Потім огляньтеся, щоб знайти якесь укриття, де можна сховатися. На вулиці це можуть бути виступ, канава, заглиблення у землі, високий бордюр. Знайшовши щось подібне, повзіть туди.
Якщо ви перебуваєте в автомобілі, потрібно зупинитися та вийти з транспорту. Якщо ви в громадському транспорті або таксі, попросіть водія зупинитися і випустити пасажирів. Відбіжіть від дороги і машин і ляжте на землю, дотримуючись вищезгаданих рекомендацій.
Для укриття також підходять метро, підземні переходи, оглядові ями в гаражах або на СТО (на вулиці). Не ховайтеся під машинами, автобусами, під стінами магазинів або офісів. Також не можна забігати у під’їзди та підвали.
У приміщенні
Якщо почався обстріл, а ви вдома або в приміщенні, візьміть усі необхідні речі і швидко спустіться в укриття або на нижні поверхи. Якщо ви залишилися в квартирі, ховайтеся за двома глухими стінами (перша бере на себе удар, друга блокує уламки). Для цього підійдуть коридор, тамбур або сходовий майданчик.
Можна сховатися і у ванній, але тільки в тому випадку, якщо там немає газової колонки, бойлера або вікна зі склом, яке виходить на кухню. Обов’язково сядьте біля бетонної стіни та пригніться. Тримайтеся подалі від вікон і не виходьте на балкон. По можливості постарайтеся перекрити газ, воду та відключити світло.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
При обстрілі на вулиці, перебуваючи на землі, обхопіть голову руками, закрийте вуха і відкрийте рота – це допоможе уникнути контузії. Намагайтеся не піддаватися паніці, наприклад, рахуйте хвилини, це відволікає.