Статті

Хочу все знати: благословенна кава, незвичайний храм та «зла Біблія»

Як Папа Римський обдурив сатану

Папа Климент VIII вважається популяризатором кави, незважаючи на те, що до Європи цей напій потрапив через 10 років після його смерті.

За легендою, першими пригостили Папу «мусульманським напоєм» римські єпископи, які привезли його з Османської імперії. Духовні особи вважали напій «нечестивим» і стали домагатися заборони на його ввезення та вживання. Для цього вони запропонували скуштувати каву Папі Римському Клименту. Проте всупереч їхнім очікуванням, понтифік був у захваті від смаку напою і сказав: «Такий гіркий напій не може вважатися чревоугодницьким. Давайте обдуримо сатану і благословимо його!».

В Індії є храм щурів

В індійському штаті Раджастан знаходиться один із найнезвичайніших храмів світу: тут приносять жертвопринесення щурам. Називається цей індуїстський храм «Карні Мата», і свою назву він отримав на честь жінки, яка очолювала один із політичних рухів XV століття .

Храм Карті-МатаЗа легендою, бог Йама дав її пасинку безсмертя у вигляді щура, і Карні побудувала на честь цього храму. Сьогодні індійці приносять сюди дари на честь своїх померлих родичів, які «відродилися щурами і після цього безгрішного життя знову повернуться людьми».

У храмі живе близько 250 тисяч гризунів різних видів і забарвлень, якіх доглядають наглядачі з особливої касти. Годують щурів злаками, горіхами та молоком, а померлих раніше терміну замінюють копією зі срібла чи золота. Втім, більшість нещасних гризунів довго не живуть: рясна та солодка їжа викликає у них діабет.

Біблія грішників

У 1631 році в Англії була видана Біблія з грубою смисловою помилкою. Вона отримала назву “Біблія грішників”, або “Біблія перелюбників”. Справа в тому, що в тексті однієї з заповідей – «Не перелюбствуй» – було пропущено частку «не», і заповідь набула протилежного сенсу, тобто «Перелюбствуй». На щастя, помилку вчасно помітили і майже весь тираж Біблії вдалося знищити, проте кілька екземплярів сягнули нашого часу. Вони зберігаються у музеях та приватних колекціях.

Друк цього видання здійснював друкар короля Якова Роберт Баркер. Історики вважають, що помилку могли припуститися навмисно – один із конкурентів Баркера, який мріяв обійняти посаду «королівського друкаря», міг підкупити службовців, які й зробили фатальну помилку. І йому це вдалося: видавців «бракованої» Біблії було оштрафовано на 300 фунтів і позбавлено друкованої ліцензії.

Нагадаємо, ми вам розповідали про розлучення по-африканськи: до суду треба прийти у своєму весільному вбранні.

Метки: історія храм церква

Новое на сайте

  • Новини

Погода в Україні на суботу, 16 листопада

Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.

22/11/2024 23:30
  • Новини

Магнітні бурі у суботу, 23 листопада

Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?

22/11/2024 23:05
  • Новини

Не дайте морозам знищити ваш виноград: три ефективні способи захисту

Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.

22/11/2024 22:40
  • Новини

Немає часу, а солодкого хочеться: готуємо чудовий шоколадний рулет «Хвилинка» без випічки

Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.

22/11/2024 22:16
  • Новини

Чимало українців залишаться без виплат: чому “тисячу Зеленського” зможуть отримати не всі

Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.

22/11/2024 21:53
  • Новини

Як зміниться пенсійний вік в Україні у 2025 році: що буде з пенсіями

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.

22/11/2024 20:48