Ця історія -“Снігова Баба” – трапилась у 80-х роках, коли ми перебували на території Польщі у складі Північної групи військ. Наша сім’я разом з іншими представниками штабу радянської військової частини отримала запрошення від війська польського відсвяткувати Різдво.
Та різдвяна ніч виявилась незабутньою. Наші польські друзі надзвичайно гарно організували святкові розваги з піснями, танцями, хороводами, конкурсами. Не відчуваючи втоми, під ранок ми щасливі поверталися додому.
Вдома, у дворі, нас привітно зустріла… Снігова Баба, оздоблена різнокольоровим намистом та квітами.
– Це, напевне, Віктор Костянтинович (командир військової частини) зі своєю дочкою зробив нам такий оригінальний новорічний дарунок, – поділились ми своїми здогадками.
Порадівши такому несподіваному сюрпризу, ми, як діти, потішилися біля Снігової Баби і пішли спати.
Добре відпочивши, я підійшла до вікна, щоб ще раз помилуватись Сніговою Бабою, яка була гінцем з далекого дитинства, з новорічно-різдвяних свят, коли ми, малі, разом з дорослими з особливою насолодою поринали у казковий світ з його чаклунами і відьмами і з благоговінням очікували дива.
Глянувши у вікно, побачила, що Снігова Баба так само стояла на своєму місці і весело посміхається, а прямо у наше вікно заглядала…Снігова королева – витвір, який був достойний справжнього майстра образотворчого мистецтва. Тонкі лінії, округлі форми, білопінне вбрання – все продумано творцем. Снігова королева була холодна і недоступна і водночас струменіла ніжністю і добротою.
Снігову королеву і справді зваяв Віктор Костянтинович Симонов зі своєю сім’єю. А спонукала його Снігова Баба, що стояла у дворі. Він подумав, що то ми, повернувшись з гостей, зліпили її у дворі наших будинків і вирішив нам віддячити у такий оригінальний спосіб.
Всі сусіди, в тому числі і поляки, насолоджувались її неземною красою витвору нашого командира. А навколо Снігової Баби, дорослі разом з дітьми влаштували зимові ігри. Та коли розваги біля казкових персонажів закінчились, з’ясувалося, що ніхто з нас не ліпив Снігову Бабу і звідки вона з’явилася у нашому дворі ніхто не знав… І тільки Снігова Баба загадково всміхалася, зберігаючи таїну різдвяної ночі.
А, може, цей «хтось», зліпивши Снігову Бабу, хотів заспокоїти холодну зиму і таким чином віддати данину духам взамін на гарну і теплу погоду?
Любов Кузьменко
Читайте також: Україна: які подарунки бажані на Новий рік
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…