Субота, 22 Січня, 2022
ГоловнаРізнеВвічливо відмовляємося від їжі в гостях, без образ

Ввічливо відмовляємося від їжі в гостях, без образ

Этот материал также доступен на русском языке
Як тактовно відмовитися від їжі, яка вам не годиться з різних причин, щоб нікого не образити?

Давайте подивимося, які є можливості ввічливо відмовитися від запропонованої страви.

Як відмовитися від їжі при відвідуванні родичів?

Відмовитися від традиційних сімейних страв може бути досить складно. Родичі можуть не розуміти, чому ви раптом не хочете їсти бабусине желе або тітчин салат. Особливо якщо раніше вам дуже подобалися ці страви.

Щоб не образити своїх рідних і не вдаватися в зайві подробиці, чому ви перестали їсти салати з майонезом, можна трохи обманути. Не залишайте свою тарілку порожньою, інакше вона обов’язково приверне увагу. Залийте її закусками, подрібненими овочами, шматочками риби, щоб не було вільного місця.

Коли родичі наполягатимуть і покладуть традиційну сімейну страву на тарілку, то не варто зухвало відмовлятися. Можна робити вигляд, що ви його їсте – розріжте ножем, наколіть на виделку. Зробіть ковток напою і перейдіть до іншої страви, яка у вас є на тарілці.

Що робити, якщо друзі пропонують їжу, яка вам не подобається?

 

В гостях у друзів набагато простіше. Ви можете заздалегідь сказати про свої гастрономічні уподобання. Якщо ви вибагливий до їжі, то запропонуйте принести їжу або закуски на загальний стіл. Це дозволить вам, не вдаючись у подробиці, відчувати себе більш невимушено, і з’їсти їжу, принесену з собою.

Якщо ви нічого не принесли з собою, то будьте готові бути душею компанії. Коли ви не їсте страву, яку приготував господар, ви не можете просто сидіти і дивитися на інших гостей. Це буде трохи дивно. Замість цього починайте щиру розмову, розважайте господарів. Тоді ніхто не помітить, що ви не чіпали їжу.

Як відмовитися від їжі в компанії незнайомих людей?

Хороший гість – це той, хто робить господарів щасливими. Такого гостя будуть запрошувати знову і знову. Щоб не образити господарів, можна використовувати фрази, які складаються з компліменту, причини і передачі уваги:

Комплімент:

  • Я чув, що ця страва смачна, але …
  • Ви, здається, дуже багато працювали, але …
  • Виглядає дуже апетитово, але…

Причина:

  • … Я не їм цей інгредієнт
  • … Я більше не можу з’їсти жодного шматка
  • … Вся їжа настільки смачна, що я просто об’ївся.

Переключення уваги:

  • Як ви хочете провести ці вихідні?
  • До речі, ви дивилися серіал «Гра кальмарів»?

Якщо їжа не суперечить вашим медичним, релігійним або дієтичним обмеженням, можна спробувати невеликий шматочок. Це набагато краще, ніж просто сказати”, “Ні, дякую”.

Андрій Горін

Фото: Excels

Читайте також: Де сховати новорічні подарунки, щоб онуки не знайшли їх завчасно?

Нове на сайті