Понеділок, 25 Жовтня, 2021
ГоловнаКомуналкаА ви знаєте, як платити за світло вдвічі менше?

А ви знаєте, як платити за світло вдвічі менше?

Этот материал также доступен на русском языке
Для цього потрібно один раз зробити невеликі витрати і виробити у себе певні звички.

З жовтня тариф на електроенергію в Україні знизили з 1,68 до 1,44 гривні за кВт-годину. Однак таким тарифом можуть користуватися лише ті домогосподарства, які споживають до 250 кВт-год. Експерти енергоринку говорять, що в їх число входить близько 80% всіх побутових споживачів. Однак серед решти 20% далеко не всі багатії. Багато хто просто не вміють раціонально витрачати енергоресурси.

Корисні поради

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження рекомендує кілька простих способів реально скоротити енергоспоживання:

Потрібно всюди у квартирі замінити лампочки на енергоефективні.

У місцях, в яких ви буваєте рідко і недовго (ванна, туалет, коридор) можна поставити датчики руху, які будуть реагувати на вашу появу і вмикати світло, коли ви туди увійшли, а після вашого відходу відразу ж його вимикати.

Ще одна порада стане у пригоді при купуванні нових побутових приладів. Їх потрібно купувати лише класу А і А +. Такі прилади менш енерговитратні.

Вимикайте пристрої, якщо ними не користуєтеся.

Слідкуйте, щоб при заряджанні акумулятора (наприклад, мобільних телефонів) вони не заряджалися довше, ніж потрбіно.

Холодильник і, особливо, морозильну камеру потрібно тримати в чистоті і стежити, щоб не наростав лід. Крижані нарости підвищують витрати енергії. Не ставте також у холодильник гарячі страви, поки вони не охололи.

Найбільшу економію дасть встановлення двозонного лічильника, який нічне споживання (з 23:00 до 7:00) облічує за вдвічі зниженим тарифом. Вночі можна змусити працювати пральну машину, заряджати акумулятори, включати електрообігрівання приміщення і нагрівати бойлер.

Якщо вдатися до всіх цих способів економії електроенергії, то цілком реально знизити вартість електрики вдвічі, а то і більше.

Раніше опубліковано: Тарифи на світло в жовтні: як зміняться і хто заплатить менше?

Джерело: biz.today.ua

Попередня статтяЯк навчитися розуміти ікони?
Наступна статтяКоли вживати ліки?

Нове на сайті