І якщо з непомірним накопиченням речей довколишні люди ще якось можуть примиритися, то від накопичення тварин вони страждають набагато більше. Для визначення цього «захоплення» навіть з’явився термін – хординг (накопичення), а таких людей називають хордерами.
Причина того, що людина збирає в домі величезну кількість тварин, криється в її психологічному стані. Здебільшого на це страждають жінки, хоча й чоловіки не позбавлені цього «хобі». До речі, з любов’ю до тварин хординг не має нічого спільного.
Збираючи тварин, самотні й нетовариські люди намагаються відчути себе потрібними хоч комусь. Спочатку вони підбирають одного-двох бездомних кошенят або цуценят, а потім просто не можуть зупинитися. Тварини постійно приносять потомство, бо навіть саму думку про стерилізацію господарі відкидають.
У величезній зграї швидко поширюються захворювання, а вихованці майже завжди страждають від браку води та їжі. На утримання тварин бракує грошей, їх ніхто не вигулює, і квартира перетворюється на справжній смітник. Страждають сусіди, та й самі тварини. Найстрашніше, що багатьох вихованців, яких все ж вдається забрати у таких господарів, доводиться присипляти, бо вони невиліковно хворі.
Крім того, накопичення тварин викликає велику кількість проблем зі здоров’ям як у самих власників, так і у тих, хто змушений жити поруч з ними. Внаслідок нехтування елементарною гігієною й санітарією збільшується ризик пожеж, захворювань, пов’язаних з тваринами, інтоксикацій, в домі заводяться гризуни та комахи.
Психологи вважають, що у людей, які заводять величезну кількість тварин, значні проблеми з організацією життя, концентрацією уваги та здатністю приймати рішення. Вони не вміють налагоджувати контакти з іншими людьми, а почуття власної значущості їм додає залежне становище тварин. Спілкуватися з такими людьми дуже складно – вони уникають спілкування і нікому не відчиняють дверей квартири.
Втім, зрозуміти і постаратися допомогти такій людині можна. Насамперед потрібно запастися терпінням і співчуттям, спробувати поговорити з нею, запропонувати допомогу. Якщо людина категорично відмовляється йти на контакт, тоді доведеться звертатися до зоозахисних організацій. Тим більше що в Україні ухвалено закон про заборону жорстокого поводження з тваринами, а таке утримання тварин якраз і належить до розряду жорстокого поводження. У будь-якому разі терпіти в домі «притулок», який більше скидається на концтабір, не можна, адже від цього страждають ні в чому не винні тварини й люди, які живуть поруч.
У США для боротьби з патологічним накопиченням тварин є Команда для запобігання збиранню, яка контролює умови утримання тварин.
У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ зоозахисники стежать за тим, щоб збирачі тримали рівно стільки тварин, скільком вони можуть забезпечити належний догляд.
Раніше опубліковано: Які покарання чекають мучителів тварин?
Читайте також:
Дізнайтеся, як використовувати сновидіння для пошуку відповідей на життєві питання за допомогою методів, запропонованих психологом…
Дріжджове підживлення – це простий, екологічний і доступний спосіб покращити стан ваших рослин. Дізнайтеся, як…
Українці можуть "докупити" страховий стаж через електронний портал Пенсійного фонду, без необхідності відвідування установ. Як…
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…