Ілюстративне фото
Скорочення субсидій, переведення пенсій в банки, доплати за віком. І ще багато чого. Ми зібрали і проаналізували зміни, які на нас чекають восени. І поспішаємо розкласти по поличках, щоб наші читачі даремно не хвилювалися.
Півтора місяці тому президент підписав закон, який зобов’язує громадян України задекларувати своє майно і доходи в податковій. Хто зробить це добровільно в період з 1 вересня 2021-го по 1 вересня 2022 року, того не торкнуться штрафні санкції. Куди йти і що «здавати»? Не поспішайте – нововведення стосуються не всіх.
Не потрібно декларувати:
Більшість наших читачів якраз укладається в рамки дозволеного. Решті ж доведеться заявити про надлишки і сплатити збір. Загальна ставка одноразового збору – 5%, для зарубіжних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%. Якщо після періоду амністії хтось купить квартиру, але не зможе пояснити, звідки у нього взялися гроші, сума збору буде значно більшою.
Навесні цього року ухвалили нові правила отримання пенсій: всі пенсіонери, за винятком деяких категорій (осіб з інвалідністю та осіб похилого віку), повинні були з 1 вересня відкрити рахунок і отримувати виплати тільки в банку. Таке рішення буквально приголомшило пенсіонерів, які проживають в передмісті та селах: по пенсію щоразу довелось би спеціально їздити в банк або до банкомату, ще й на проїзд витрачатися. У підсумку все залишили по-старому.
Пенсійний фонд України нагадує: є два способи виплати пенсії – через банк і через «Укрпошту». Причому незалежно від віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби в постійному сторонньому догляді пенсіонер може отримувати пенсію з доставкою додому або в поштових відділеннях. Таку місію покладено на «Укрпошту».
З квітня 2020 року пенсіонери, яким понад 80 років, стали отримувати надбавку до пенсії в розмірі до 500 гривень. З липня цього року обіцяли «вікові надбавки» пенсіонерам 75-80 років. Влітку на цю мету грошей в бюджеті не знайшли і благополучно пересунули плани на жовтень.
У Постанові Кабміну «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» № 127 від 22 лютого 2021 року (у редакції від 23.07.2021 р.) сказано, що з 1 жовтня 2021 року особам 75-80 років, у яких щомісячний розмір пенсій, з урахуванням надбавок і доплат, не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, встановлюється щомісячна компенсація в розмірі до 400 гривень. Середня зарплата на сьогоднішній день складає 10 340,35 гривні. Всі, хто отримує пенсію меншу за зазначений розмір, можуть розраховувати на надбавку з жовтня. До слова, таке ж обмеження діє і для осіб 80 років і старших.
З 1 жовтня, за рішенням уряду, буде знижено тариф на електроенергію. Поширюється ця пільга тільки на тих споживачів, які витрачають не більше
250 кВт/год. на місяць. Оплата в такому разі складе 1,44 гривні за 1 кВт/год. Всі, хто «з’їдає» понад 250 кВт/год., як і раніше, платитимуть по 1,68 гривні за 1 кВт/год.
Очікувалося, що з серпня тариф на електроенергію мусив вирости вдвічі. Але, вочевидь, з політичних мотивів, його поки що вирішили утримати. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, зміни торкнуться 80% побутових користувачів.
Навесні 2020-го, коли оголосили локдаун і багато які працюючі перебували вдома, субсидіантам збільшили норми споживання на деякі види комунальних послуг: на електроенергію, водопостачання та водовідведення, природний газ для приготування їжі та підігріву води. Це призвело до збільшення суми допомоги, яка надається державою на оплату комунальних послуг.
У серпні уряд вирішив, що зараз ситуація, з медичної точки зору, не така критична. Тому раніше збільшені на 50% соціальні нормативи скасували. Але із застереженням: в опалювальний період (тобто з жовтня) такі правила діятимуть для тих споживачів, хто опиниться в «червоній зоні» карантину. Велику суму виплат субсидіанти отримають автоматично, без додаткових звернень.
Маленькі, хрумкі та неймовірно смачні – ці тарталетки стануть справжньою окрасою великоднього столу! Готуються вони…
Наближається Великдень і чимало сімей купуватимуть святкову випічку в магазинах. Проте не всі паски, наявні…
Деякі пенсіонери мають терміново звернутися до Пенсійного фонду, щоб пенсійні виплати не призупинили. Кому це…
Частина українців може зареєструватися на отримання нової грошової допомоги між відомого міжнародного фонду. Що для…
Частина українців буде змушена заплатити за комунальні послуги у травні значно більше, ніж раніше. З…
Біль у попереку може з'являтися будь-якої пори року, але саме навесні у багатьох можливе загострення.…