Закінчив Львівську гімназію і вступив на філософський факультет Львівського університету. У ранньому студентстві народжуються перші вірші і короткі повісті. З’являється інтерес до перекладацької роботи. На літературній ниві відбувається знайомство з Іваном Франком, який сприяє виданням перших поезій Маковея в провідних українських журналах та альманахах.
У 1895 році виходять у світ збірки віршів «Подорож до Києва», «Печаль і сміх», «Строфи», «Гірські думи» і поема «Ревун».
Після закінчення університету Осип Маковей присвячує себе журналістиці. Йому вдалося попрацювати в різних видавництвах України, мати особисте знайомство з Ольгою Кобилянською, Євгенією Ярошинською, Іваном Бажанський, Михайлом Павликом, Володимиром Гнатюком, Михайлом Грушевським.
З початку Першої Світової війни Осип Маковей служив військовим кореспондентом, поштовим цензором в австрійському війську. У віршах, новелах і нарисах військових років письменник показав жорстокість війни, поламані долі простих людей, змушених брати участь у цьому жахливому і безглуздому кровопролитті.
Маковей вірив у самоідентифікацію українського народу, за що в лютому 1921 року поплатився своєю свободою. Поляки заарештували його і ув’язнили в Чортківську в’язницю. Після звільнення вільнодумець поновив свою письменницьку діяльність. Деякі вірші Осипа Маковея, покладені на музику, стали народними піснями («Сон», «Ми – гайдамаки»).
21 серпня 1925 року в місті Заліщики Тернопільської області Осип Маковей помер. У Чернівцях, Львові та Бережанах встановлені меморіальні дошки на спомин про українського поета.
Раніше повідомлялося: Вийшов перший словник української мови Памви Беринди (1627)
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…
Головний біль, тиск у черепі, затьмарення свідомості — усе це може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного…
Ми продовжуємо рубрику «Відомі люди на монетах», де знайомимо вас із викарбуваними в металі знаменитими…