Статті

Райський сад Оксани Шевченко

Справжні улюбленці господині – це гібіскуси, хоча в її серці й на ділянці вистачає місця для всіх. Нещодавно на клумбах Оксани Сергіївни з’явилися півонії й еремурус. Вона поки що вчиться їх вирощувати, знайомиться з їхніми уподобаннями. Так, до кожної рослинки потрібен індивідуальний підхід. І не можна одну агротехніку застосовувати для всіх.

Наприклад, еремурус влітку краще не поливати, бо може згнити. Звичайно, якщо немає дощів і земля геть суха, то вологозарядка потрібна, але після неї бажано злегка розпушити землю, щоб не була тверда зверху. Корінцям потрібен кисень. Взимку ці рослини добре переносять морози, адже, як і всі цибулинні, мають властивість самозаглиблюватися. Саджати еремурус потрібно в серпні-вересні. Це раннє саджання, як для осені, а втім, саме в цей час рослини краще приживаються.

Бажано вибрати сонячне місце з родючим ґрунтом, без застою води. Еремурус – хороший медонос, бджоли охоче злітаються на його квіт. Квіти починають розкриватися з нижньої частини суцвіття, при цьому кожна з них в’яне буквально через 24 години після розпускання. Тривалість цвітіння безпосередньо залежить від виду і сорту рослини і може варіювати від 10 днів до місяця.

В особливому захваті господиня від сорту Гімалайський, він дає просто гігантські суцвіття.

Півонії – це класика, вони прикрашають практично кожну ділянку, а все тому, що не потребують особливого догляду і можуть рости на одному місці до 20 років. Селекціонерами виведено чимало хороших сортів, оминути які дуже складно, особливо якщо у тебе «квіткова хвороба». Для більшості з нас півонії – це передусім п’янкий аромат, який заповнює собою все довкола, але для нових сортів це не завжди характерно. Просто селекціонери роблять ставку на пишні суцвіття, ошатні кущі, колірну гамму. Зараз можна зустріти і жовті, і білі, і кремові, і лілові, і темно-бордові, і майже чорні півонії. Вражає і форма самих суцвіть. Півонії не люблять протягів і сильних вітрів, краще почуваються на сонечку, хоча під прямими сонячними променями окремі сорти можуть вигоряти. Не треба їх постійно поливати, буде досить нечастих, але рясних поливань. Під дорослий кущ бажано виливати 1-2 відра води. Звичайно, при вирощуванні потрібно враховувати всі тонкощі, щоб потім у сезон цвітіння насолоджуватися райською красою.

Новое на сайте

  • Статті

Прищі на обличчі: що ховається за висипом на шкірі і як з ним боротися

Досить поширена картина – обличчя, обсипане прищами. Чому висипання на обличчі не проходять? Як лікувати…

09/04/2025 20:39
  • Статті

Які пільги передбачені державою для чорнобильців

До редакції звернулася ліквідаторка Чорнобильської катастрофи 2-ї категорії, щоб з'ясувати, які пільги їй належаться.

09/04/2025 19:58
  • Статті

Зарплати і премії чиновників та суддів: чи буде заявлене підвищення

В березні Верховна Рада ухвалила закон про новий підхід до оплати праці державних службовців. Зміна…

09/04/2025 18:59
  • Новини

Пиріжки з горохом – смак шкільного дитинства: як правильно приготувати, щоб не розчаруватись

Ці пиріжки можна готувати цілий рік. Вони незамінні у піст, підійдуть вегетаріанцям.

09/04/2025 17:39
  • Статті

Пенсія за вислугу років: чому виникає плутанина з нарахуваннями

Не кожен пенсіонер може розібратися з тим, як і за що йому нараховується пенсія, які…

09/04/2025 16:31
  • Новини

Доплата за вік в Україні: з якого часу пенсіонерам нараховують надбавку і скільки виплачують

В Україні пенсіонери можуть отримувати не лише пенсії, а й різноманітні доплати, серед яких є…

09/04/2025 15:48