Субота, 24 Липня, 2021
ГоловнаПенсійна справаЯк обчислюють стаж роботи у колгоспі?

Як обчислюють стаж роботи у колгоспі?

При исчислении стажа работы в колхозе за период после 1965 года, если член колхоза не выполнял без уважительных причин установленного минимума трудового участия в общественном хозяйстве, учитывается время работы по фактической продолжительности.

«Надсилаю копію трудової книжки, щоб ви пояснили: як мені повинні рахувати стаж, коли я працювала у колгоспі? Цікавить, як обчислюється стаж, коли я не виконувала трудового мінімуму і навпаки – коли переробляла . Якщо я працювала більше, ніж було встановлено, чи повинні мені цей стаж перерахувати з підвищеним коефіцієнтом? Знаю, що зараз тим, хто працює на півставки, такі періоди зараховують до стажу повністю, як календарний рік. Сподіваюся на вашу допомогу.

Богданова Л., Київська обл.»

При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю (стаття 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»). На прикладі це показати дуже просто.

***

Згідно з наявною копією трудової книжки колгоспника, у 1989 році потрібно було відпрацювати 220 днів, а ви відпрацював 112. Трудового мінімуму в тому році ви не виконали, отже, до стажу повинні зарахувати всього 112 днів – тобто фактично відпрацьований час. У 1990 році було встановлено той самий мінімум – 220 трудоднів. Ви відпрацювали того року 316 днів, тобто більше, ніж потрібно. Отже, до стажу зараховується весь календарний рік (365 днів). Жодних додаткових коефіцієнтів в даному випадку не передбачено, більше одного року до стажу не зарахують, скільки б днів у цьому році ви не відпрацювали.

***

Що стосується сучасного стажу, то він зараховується вже не за трудовою книжкою, а на підставі даних про сплату страхових внесків. Якщо за конкретну людину пенсійні внески за певний місяць було сплачено в розмірі не менше мінімального страхового внеску, то до стажу їй зарахують весь місяць, незалежно від того, скільки вона пропрацювала – навіть якщо і на півставки. Тут йдеться, скоріше, про розмір ставки, а не про кількість відпрацьованих днів.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Нове на сайті