П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаЗдоров'яЛікування дарами природи: акація біла - відмінний медонос та універсальний лікарський засіб

Лікування дарами природи: акація біла – відмінний медонос та універсальний лікарський засіб

Этот материал также доступен на русском языке
Біла акація (робінія звичайна) - листопадне, до 35 м заввишки дерево родини бобових. Цвіте у травні - червні. Робінія звичайна походить з Північної Америки. По всій території України її культивують як декоративну рослину.

Чим корисна акація біла?

Акація в народній медицині

В народній медицині настій квіток робінії використовують як відхаркувальний, жарознижуючий, протизапальний, спазмолітичний, кровоспинний, діуретичний і легкий послаблюючий засіб.

Його дають усередину від кашлю і грипу, при болях у шлунку й кишечнику, при шлункових кровотечах і запальних процесах сечовивідних шляхів (пієлонефрит, нирковокам’яна хвороба, цистит).

Настій кори п’ють при підвищеній кислотності шлункового соку, виразках у шлунку й кишечнику і при запорі. В гомеопатії застосовують ефірну олію робінії.

Застосування

Внутрішньо

  • Настій квіток (1 столова ложка сировини на 300 мл окропу, настояти 2 години) по півсклянки 3 рази на день до їди. Дві столові ложки суміші квіток робінії звичайної і нагідок лікарських та кореневищ пирію повзучого, взятих у співвідношенні 1:0,5:2 варять 5-7 хвилин у склянці окропу, проціджують і приймають по чверті склянки 3-4 рази на день при гострих і хронічних циститах.
  • Настій кори (половину чайної ложки сировини на 400 мл окропу, настоюють 30 хвилин, проціджують) по третині або половині склянки 3 рази на день. Кора робінії отруйна. Користуватися нею треба обережно, не перевищуючи рекомендовані дози.

Як заготовити акацію білу?

Можливо, вам буде корисно дізнатися, як правильно сушити лікарські рослини – ази початківця домашнього фітотерапевта.

Для виготовлення ліків використовують квітки і кору робінії.

Квітки заготовляють на початку цвітіння рослини. Спочатку зривають руками або зрізують секаторами чи ножицями суцвіття, потім з суцвіть обшморгують квітки, розкладають їх в один шар на папері або тканині й висушують на горищі або під укриттям на вільному повітрі. Строк придатності – 1 рік.

Кору робінії збирають весною до розпускання листя з молодих гілок, здираючи її розрізаними вздовж трубками або жолобками, і сушать під укриттям на вільному повітрі, а при несприятливих погодних умовах – у теплому приміщенні, яке добре провітрюється.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні