Що говорять про сало медики-кардіологи? Так, на думку фахівців, сало містить вітаміни групи В, вітамін Д, калій, магній, фосфор, кальцій, залізо, а також необхідну для зростання клітин організму та нормальної роботи мозку, нирок та печінки жирну кислоту — арахідонову.
Раніше ми розповідали, чому пенсіонерам не можна їсти сало.
Також сало має високу енергетичну цінність – калорійність, що дуже важливо для функціонування нашого організму в осінньо-зимовий період.
Саме ця висока калорійність, а також вміст холестерину є головним мінусом сала. Особливо для серцево-судинної системи. Звичайно, негативний вплив матиме місце при регулярному споживанні сала.
Сало може викликати серйозні наслідки, якщо у вас є захворювання печінки, жовчного міхура і підшлункової залози. Але при правильному і збалансованому харчуванні сало можна вживати навіть після інфаркту, звичайно рідко і в мінімальних дозах і обов’язково з великою кількістю свіжих овочів.
Клітковина, на яку багаті свіжі овочі уповільнює всмоктування «поганого» холестерину. Що стосується норми вживання сала, то якщо у вас немає перелічених вище хвороб на день можна вживати не більше 30-40 грамів сала.