Борошно можна використовувати для різних цілей — приготування млинців, оладок, вареників, солодкої та несолодкої випічки та, звичайно, основної страви на українському столі — хліба.
Від сорту та якості борошна залежить пишність булочок, колір печива або товщина млинців. Яке ж борошно найкраще для випічки?
Яке вибрати борошно для випікання?
- Крупчатка – це крупнозернисте борошно із спеціально виведеної склоподібної пшениці. З неї добре виходять дріжджові булки, паски, кекси, пиріжки, але така випічка швидко черствіє.
- Борошно вищого ґатунку містить багато крохмалю. Воно біле, тонкого помелу, має солодкуватий смак, хрумтить при розтиранні пальцями. З вищого ґатунку зазвичай печуть білий хліб, булки або використовують для соусів та заправок.
- Борошно першого гатунку. Від вищого сорту відрізняється нижчим вмістом крохмалю, має сіруватий або жовтуватий відтінок. Випічка виходить солодкуватою і довго не черствіє. Борошно першого гатунку добре використовувати для млинців, оладок та пирогів.
- Борошно другого гатунку. Під час виготовлення зберігається близько десяти відсотків оболонки зерен. Борошно корисніше за попередні сорти, годиться для випікання пишних булок.
- Цільнозернове борошно має найбільший помел. Хліб із цього борошна рекомендують людям із діабетом та зайвою вагою. До нього можна додати горіхи, насіння льону, кунжут або родзинки.