Корисні властивості цибулі
Цибуля городня стимулює секреторно-моторну функцію шлунка і кишок, чинить фітонцидну і глистогінну активність, діє як протисклеротичний, гіпоглікемічний і холеретичний засіб.
Зважаючи на це, її можна з успіхом вживати (свіжою, як наїдок, або у вигляді настою) при захворюваннях травного каналу (коліт із запорами, атонія кишок, пронос), авітамінозах, для профілактики і лікування атеросклерозу і гіпертонічної хвороби, у разі цукрового діабету, гіпертрофії простати, від глистів (виганяє аскариди і гострики).
Хорошим засобом від кашлю, бронхіту, коклюшу і атеросклерозу є свіжий сік цибулі, змішаний з медом.
Протипоказання
Свіжа цибуля і виготовлені з неї препарати протипоказані при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Не рекомендується споживати свіжу цибулю у великих кількостях при серцево-судинних захворюваннях.
Використання цибулі
Використовують цибулю і як зовнішній засіб.
- Кашку із свіжої цибулини використовують від грипу (вкладають тампончики у ніздрі).
- Для лікування мікозів, дерматитів від укусів комах, гніздової плішивості і дифузного випадіння волосся, для прискорення росту волосся, видалення мозолів і бородавок (аплікації на ділянки ураження).
- У випадку ангін, нагноювальних захворювань бронхів і легень, гострих абсцесів легень (інгаляції).
Соком свіжої цибулини лікують висівковидний лишай обличчя, інфекційні грибкові тріщини куточків рота (змащують 2-3 рази на день), виводять веснянки (протирають ділянки шкіри з веснянками).
Спечену і доведену до м’якого стану цибулину прикладають до фурункулів, повторюючи процедуру 2 рази на день.
Застосування
Внутрішньо
- Настій (2-3 подрібнені цибулини заливають двома склянками теплуватої води, настоюють 7-8 годин, проціджують) по чверті склянки 3 рази на день до їди.
- Сік з медом (готують у співвідношенні 1:1) по 1 чайній ложці 3-4 рази на день.
- Одну невелику цибулину з’їдати щовечора при гіпертрофії передміхурової залози.
- Одну подрібнену цибулину настоюють 8 годин на 250 мл холодної кип’яченої води, проціджують і вживають зранку натщесерце при глистяній інвазії (так повторюють 3-4 дні підряд).
Зовнішньо
- Інгаляції. Хворого накривають з головою складеною вдвоє простинею і підносять до обличчя тарілку з кашкою цибулі на 10 хвилин (курс лікування при гострих абсцесах легень – 30-40 днів, після місячної перерви його повторюють).
- При грипі потерту цибулю кладуть у клаптики марлі розміром 3×3 см, зав’язують і вкладають у ніздрі на 15 хвилин вранці, вдень і ввечері.
Раніше ми теж розповідали про цибулю: