Тому Верховна Рада збирається ухвалити законопроект про посилення мобілізації.
Наводимо деякі пункти, на які ми звернули увагу.
- Місцеві органи та адміністрації зобов’яжуть безпосередньо займатися мобілізацією, а не лише сприяти їй, як це відбувається сьогодні. Тобто підписувати повістки будуть зобов’язані навіть сільські голови.
- Скасується термінова служба. Натомість молодь віком від 18 до 25 років протягом трьох місяців обов’язково проходитиме базову військову підготовку. Віковий поріг мобілізації скоротять з 27 до 25 років. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила ще у травні, але він досі не підписаний Президентом.
- Під мобілізацію підпадають жінки. Планується зробити військовий облік для жінок обов’язковим – нарівні з чоловіками. А також зобов’язати їх проходити базову загальновійськову підготовку. При цьому на бойові посади жінки залучатимуться добровільно.
- Посилиться участь у мобілізації Нацполіції. Саме поліція організовуватиме рейди у спортклубах та ресторанах. І там же вручатимуть повістки.
- Категорія «обмежено придатний» ліквідується. Тобто або придатний до служби, або ні.
- Збираються скоротити коло людей, які мають право на відстрочку. Так, на військовий облік повинні стати поліцейські, співробітники Бюро економічної безпеки та пенітенціарної служби.
- Ухилитися від служби не зможуть студенти, які вирішили замість армії здобути другу або третю вищу освіту.
Проект закону ще обговорюватиметься, має пройти перше і друге читання у Раді. І ми побачимо багато змін, доповнень.