1. Роман Шухевич належав до роду галицьких священнослужителів. Його прадід, священик Йосип Шухевич, перекладав Вергілія, Шиллера, Вальтера Скотта. Дід, професор Володимир Шухевич, був активним учасником товариства «Просвіта», автором дослідження «Гуцульщина». Дядько – Степан Шухевич – був адвокатом, а батько, Йосип-Зіновій Шухевич – суддею.
2. Шухевич захоплювався спортом: грав у футбол, волейбол, баскетбол, водне поло, займався боксом, кінним і лижним спортом. Він встановив рекорд бігу з перешкодами, рекорд з плавання, посідав призові місця у метанні диска і штовханні ядра. Чудово володів шпагою і мав диплом пілота безмоторного літака.
3. Шухевич також займався музикою, закінчив курс народних танців і курси гри на фортепіано, навчався у консерваторії. Він грав у студентському квартеті і навіть виступав на сцені. Коли вдома починалися суперечки, у Шухевича був безвідмовний спосіб заспокоїти домашніх. Він сідав за фортепіано і починав співати арію Петра з «Наталки Полтавки»: «Де згода в сімействі, там мир і тишина», і всі сварки відразу стихали.
4. На початку Другої світової війни Шухевич став одним із командирів німецького батальйону «Нахтигаль», сформованому з українців. Після навчання у німців вони мали намір створити ядро української армії. Але через проукраїнські настрої «Нахтигаль» було розформовано. Коли німці пізніше спробували налагодити контакт із Шухевичем, він відповів, що «УПА може співпрацювати лише з такою Німеччиною, яка рішуче визнає державний суверенітет України».
5. На Шухевича давно і безуспішно полювали радянські спецслужби, його було оголошено у всесоюзний розшук. Його знайшли у березні 1950 року в селі під Львовом. Щоб не потрапити живим до рук чекістів, Шухевич застрелився. Місце його поховання досі невідоме.