Від гіпотонії насамперед страждає головний мозок, який недоотримує необхідну кількість кисню. Низький тиск призводить і до кисневого голодування інших органів та систем. В результаті в організмі накопичуються продукти обміну речовин, уповільнюється кровообіг та розвивається інтоксикація.
У медичній літературі зустрічається ще одна назва зниження тиску – «артеріальна гіпотензія».
Що приймати при зниженому тиску?
Відвар татарника
Столочити 20 г сухого листя татарника колючого (будяк) – краще з квітковими кошиками, і залити 200 мл окропу. Кип’ятити на слабкому вогні 10 хвилин, настояти в теплому місці 30 хвилин, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 3-4 рази на день для підняття тонусу і підвищення кров’яного тиску.
Відвар грициків
2 столові ложки подрібненої трави грициків залити 200 мл окропу, прокип’ятити на слабкому вогні 2 хвилини, настояти в теплі 15 хвилин і процідити. Пити по 100 мл 2 рази день. Увага! Відвар протипоказаний при підвищеному згортанні крові!
Настоянка соняшка
3 столові ложки листя і крайових квіток залити 400 мл спирту. Настояти в темному місці 14 днів, періодично струшуючи, потім процідити. Приймати по 15 крапель 3 рази на день.
Настій збору
Взяти по 10 г квіток нагідок, трави череди трироздільної, листя подорожника великого і плодів горобини чорноплідної; по 15 г плодів глоду колючого і шипшини коричної. 1 столову ложку подрібненої суміші заварити 200 мл окропу, настояти в термосі 2:00 і процідити. Пити по 70 мл 3 рази на день до їди протягом 2-3 тижнів.
Вино «Кагор»
Вино приймати по 2 столові ложки 3 рази на день. Для нормалізації та стабілізації тиску вино вживати протягом 2-3 днів.
З книги «Шлях до довголіття» Віктора Чернишова