Вчені проаналізували дані 1,9 тисячі людей без деменції, середній вік яких був 80 років. Додатково вони опитали учасників щодо того, як часто вони приділяли час розумовій та пізнавальній активності у різні періоди свого життя.
Про це повідомляє Rush University.
Опитування стосувалося присутності в житті учасників дослідження читання книг, гри у шахи чи головоломок. За майже 7 років спостережень у 457 учасників діагностували Альцгеймера.
Виявилося, що люди, які демонструють найбільшу розумову активність, стикалися з розвитком деменції в середньому у 94-річному віці. А от у тих, хто менше приділяв час тренуванням свого мозку або зовсім цим не займався, хвороба з’являлася на 5 років раніше, у 89-річному віці.
«Ці результати чудово узгоджуються з десятиліттями фундаментальної науки та дають перший «рецепт» когнітивної діяльності, який лікарі можуть запропонувати своїм пацієнтам та громадськості для профілактики цього захворювання», – сказано у звіті.
Звичайно, підтримка мозку в тонусі не здатна гарантовано врятувати від деменції, але все ж таки завдяки цьому можна відстрочити виникнення цього захворювання. Саме тому рекомендується приділяти час усіляким інтелектуальним заняттям, які не лише цікаві, а й корисні.
Перші симптоми хвороби Альцгеймера, яка є найчастішою причиною недоумства, можуть з’явитися вже після досягнення 40-річного віку.
Раніше ми розповідали, що названа найкраща їжа для захисту від хвороби Альцгеймера.