Чим вибілити емальований посуд усередині?
Сіль
Залити в каструлю воду до країв, додати 5 стільникових ложок солі на літр води та поставити на несильний вогонь на півгодини. Для кращого ефекту в каструлі можна проварити кілька очищених цибулин.
Сода
Зробіть такий самий розчин, як із сіллю і залиште на ніч, а краще – на добу. Після цього слід очистити жовтизну губкою. Щоб очистити каструлю і всередині, і зовні, прокип’ятіть в содовому розчині. Помістіть посуд у велику ємність, залийте содовим розчином, поставте на вогонь і тримайте близько двох годин після закипання, дайте охолонути посуду і вимийте його звичайним способом.
Лімонна кислота
Лимонна кислота ефективна в боротьбі з жовтизною, для очищення від накипу та залишків їжі, що пригоріли. Потрібно поставити на вогонь каструлю, наповнену водою до країв, додати 1 чайну ложку лимонної кислоти на 1 літр води та прокип’ятити. Для більшого ефекту можна після кип’ятіння залишити розчин ще на 5-10 хвилин.
І деякі прості правила, про які варто пам’ятати завжди:
- При чищенні емальованої каструлі в жодному разі не використовуйте металеві губки.
- Також не можна обдавати каструлю холодною водою, якщо вона розігріта , і навпаки. Від перепаду температур емаль може потріскатись.