Мед містить понад 300 органічних кислот та солей, вуглеводів, вітамінів, понад 30 мікроелементів та ще близько 70 інших корисних речовин. Завдяки цьому за складом його прирівнюють до кров’яної плазми людини. Якщо щодня з’їдати по 3 столові ложки меду, це допоможе уникнути багатьох інфекційних захворювань та підтримає організм у робочому стані.
Світлі сорти меду легше засвоюються організмом і не навантажують підшлункову залозу. Темний мед засвоюється довше, зате містить більшу кількість мікроелементів та заліза.
АКАЦІЄВИЙ МЕД підійде тим, кого турбують проблеми зі шлунком, жовчною бульбашкою та нирками. Акацієвий мед має жовчогінну та сечогінну дію, тому його добре вживати для профілактики утворення каменів. Тим же, у кого лікарі виявили сторонні утворення у жовчному міхурі чи нирках, з акацієвим медом потрібно бути обережнішим. Крім того, цей сорт меду добре заспокоює нервову систему та допомагає при безсонні.
ГРІЧНИЙ МЕД. За рахунок високого вмісту заліза і білка гречаний мед добре очищає судини, підвищує рівень гемоглобіну і прискорює відновлення пошкоджених тканин. Лікарі рекомендують його тим, хто страждає на підвищену кислотність шлунка, а також при зниженому імунітеті, що дуже важливо в холодну пору року.
КАШТАНОВИЙ МЕД зустрічається трохи рідше, ніж інші, але при цьому він не менш корисний. Допомагає при захворюваннях шлунка та сечостатевої системи, а також зміцнює судини та імунітет.
КИПРЕЙНИЙ МЕД бджоли збирають на полях, зарослих кипреєм – високими бузковими квітами. Цей мед допомагає при кишкових захворюваннях, крім того, він допомагає при головних болях та безсонні. Для цього 2-3 столові ложки меду потрібно розчинити у склянці теплої кип’яченої води та випити перед сном.
КЛЕВЕРНИЙ МЕД особливо добрий при гінекологічних захворюваннях, геморої та астенії. Крім цього, його використовують як сечогінний та відхаркувальний засіб, призначають при дієтичному харчуванні та проблемах із травленням. Також конюшинний мед незамінний при печії.
ЛИПОВИЙ МЕД. Це, мабуть, найпопулярніший сорт меду в зимовий час. Він допомагає при застудах, знижує температуру, лікує бронхи. Має бактерицидні та потогінні властивості. Також його призначають при захворюваннях печінки та нирок, а також липовий мед зміцнює серцевий м’яз.
Гірчичний мед корисний при бронхітах і використовується як сечогінний засіб.
СОНЯШНИЙ МЕД регулює обмінні процеси в організмі, корисний при захворюваннях серця, астмі, остеохондрозі, різних невралгіях, особливо отриманих внаслідок застуди. Також соняшниковий мед зміцнює імунну систему.
ЛІСОВИЙ МЕД допомагає стабілізувати тиск, особливо незамінний він для гіпертоніків. Крім того, він корисний при захворюваннях органів дихання.
ЛУГОВИЙ МЕД є сумішшю нектару, зібраного з різних трав. Він має протимікробні та протизапальні властивості, тому його застосовують при шкірних захворюваннях. Допомагає при головних болях, хворобах шлунка та верхніх дихальних шляхів, а також при прискореному серцебиття та безсонні.