Народні методи боротьби з попелицею, перевірені часом
Розчини та відвари, приготовані за народними рецептами, можна використовувати на всіх етапах вегетації сливи, навіть під час цвітіння та плодоношення, оскільки вони практично нешкідливі для людини.
В основу настоїв входять трав’яні збори, мило (господарське, дьогтярне), деревна зола, часник, тютюн тощо. До найдієвіших у боротьбі з попелицею відносять такі рецепти.
Розчин часнику. 100–150 г часнику натерти на дрібній тертці та залити 1 л води. Після того, як часникова стружка осяде на дно ємності, суміш віджимають. Потім часник ще раз заливають такою ж кількістю води та віджимають удруге. Отриману в результаті віджиму рідину виливають у скляну тару та щільно закривають. Для приготування 10 л розчину достатньо 250-300 г часникової витримки. Суміш ефективно впливає як на дорослу попелицю, так і на личинки. Також часник вбиває всіляких кліщів на сливі.
Настій із чистотілу великого. 1 кг рослини дрібно нарізають. Використовувати для подрібнення чистотілу блендер не рекомендується, оскільки рослина токсична. Отриману зелену масу заливають 10 л гарячої води, закривають щільно і настоюють протягом 2-3 днів. Працювати з чистотілом потрібно в гумових рукавичках, щоб не обпалити шкіру рук. Потім отриманий настій зціджують, після чого він готовий до використання.
Відвар з полину гіркого. Для приготування розчину використовують як листя рослини, так і її стебла. Сировину дрібно нарізають, кладуть на дно відра і потім заливають до самісіньких країв водою. Розчин настоюють протягом 1-2 діб, після чого кип’ятять протягом півгодини. Отриманий розчин також підходить для боротьби з плодожеркою та іншими гусеницями. Перед обробкою сливи відвар необхідно розбавити теплою водою щодо 1:2.