Як заощадити газ у побуті
- При приготуванні страв враховуйте діаметр кухонного посуду (каструлі, сковороди). Якщо полум’я «облизуватиме» посуд, це призведе до марного збільшення витрати газу та появи кіптяви. За загальноприйнятими рекомендаціями для газових плит діаметр кухонного посуду може бути:
- для маленьких пальників – 18 см і більше;
- для середнього пальника – 24 см і більше;
- для великого пальника – 28 см і більше.
Також не забувайте використовувати кришки: закрита каструля значно скоротить час приготування.
- Дотримуйтесь чистоти плити і не допускайте засмічення конфорок.
- Не вмикайте пальники на повну потужність.
- Намагайтеся рідше готувати малооб’ємні страви у газовій духовці. Іноді запекти два яблука або чотири картоплі краще в мікрохвильовій печі.
- При нагріванні води газовою колонкою встановіть регулятор газу на приладі так, щоб не доводилося розводити гарячу воду холодною , тобто вода повинна бути прийнятною для тіла.
Варіанти економії газу у приватному будинку?
У приватних будинках, де газ використовується не тільки для приготування їжі та нагріву води, але й для опалення, витрата палива значно більша. Як і можливостей економити. Експерти в галузі енергозбереження стверджують, що:
- утеплення зовнішніх стін, сучасні герметичні склопакети (вікна) та відбивні екрани, встановлені між зовнішньою стіною та радіаторами опалення, заощадять 25% газу;
- заміна застарілих, з низьким коефіцієнтом корисної дії, побутових опалювальних котлів на нові (економічний газовий конденсаційний котел або газові конвектори), що дає до 20% економії газу;
- Найвигідніший варіант економії – автоматизація системи опалення. Ті, хто вже її використовує, стверджують, що витрати на її встановлення окупаються протягом першого опалювального сезону. Так, термоголовки на радіаторах опалення, якими можна регулювати витрати газу, та кімнатний хронометричний термостат (прилад для підтримки постійної температури) дозволять заощадити до 10% палива.
Читайте також:
Марія Васильєва
Джерело: odessa-life.od.ua