Порушений баланс кисню
Згадайте: бувало таке, що виходите на вулицю після тривалої роботи за комп’ютером і починаєте позіхати. Це означає, що в організмі порушився баланс кисню та вуглекислого газу, а позіхання – спроба організму отримати більшу дозу кисню.
Позіхання – це один з найдавніших рефлексів, вчені не раз доводили його користь для організму людини. Завдяки позіханню вентилюються легені, прискорюються обмінні процеси, відновлюється працездатність організму. Цікаво, що поліпшується кровопостачання не лише головного мозку, але і шкіри обличчя. Позіхання мимоволі змушує людину потягуватися, а отже, дає фізичне навантаження м’язам спини, ніг і рук.
Позіхання сприяє теплообміну
Позіхання – природна терморегуляція мозку: за рахунок роботи нижньощелепних м’язів посилюється циркуляція крові, а приплив холодного повітря сприяє теплообміну. Тому взимку люди позіхають частіше.
Позіхання – генетична реакція на перевтому і стрес! Задуха – причина недоотримання мозком кисню. Тому в кімнаті, яку давно не провітрювали, «розкривають роти» абсолютно всі. Мозкові потрібен кисень у більшій кількості, і він прагне його отримати усіма способами. Позіхання в середньому триває не більше шести секунд.
Читайте також: