«На святковому столі я завжди полюбляю мати добрий напій для втамування спраги і ліквідації легкого спʼяніння. Для мене немає кращого рецепту, аніж узварі з розмарином. Він не лише смачний, а ще й корисний для людей літнього віку.
На трилітрову каструлю знадобиться 500 грамів сухофруктів (я беру різні – яблука, груші, сливи, родзинки , чорнослив – так виходить смачніше), 2-3 столові ложки цукру, 4 гілочки розмарину.
Доводжу воду з фруктами до кипіння, додаю цукор – особисто мені подобається, коли узвар не надто солодкий. Моя подруга замість цукру використовує трохи меду. Після того, як закипів, знімаю з вогню і додаю гілочки розмарину, порізані великими шматками, або цілі. Закриваю каструлю кришкою і даю настоятися. За годину узвар буде готовий. Комусь він подобається охолодженим, коли постояв декілька годин у холодильнику».
Лілія Круть, Житомирська область.
«Які свята без метушні та невеликої порції алкоголю? Як у кого, а в мене ввечері завжди починає боліти голова. Я швидко втомлююся. Тому, щоб на ранок не відчувати себе зовсім розбитою, роблю нескладний масаж.
Масаж певних точок допоможе зняти напругу в голові та зменшити головний біль. Потрібно починати з чола й рухатися в бік потилиці, після чого перейти до вух і шиї. Також можна спробувати масаж області між бровами та двох точок біля основи брів по обидва боки від перенісся. Ці точки можуть стримувати напруження очей або голови, а їх масаж допоможе зняти цю напругу.
Після масажу роблю легкі вправи – голова рухається праворуч – ліворуч, вниз – догори. За декілька хвилин головний біль зазвичай відступає».
Наталя Комарова, м. Хмельницький.
«Зрозуміло, що на свята, коли є емоції, спогади, трішки алкоголю, не уникнути підвищення артеріального тиску. Я люблю знижувати його не за рахунок ліків, а за допомогою більш смачних препаратів».
Серед способів, які швидко знижують тиск без ліків, рекомендую випити негарячий зелений чай. Так само позитивний ефект можуть надати мʼятний чай або каркаде. Щодо останнього, не раджу його людям із підвищеною кислотністю шлунку, бо потім може зʼявитися несильний біль у шлунку.
Можна також зробити компрес із яблучного оцту – прикласти змочену в ньому тканину до чола або до стоп на 10-15 хвилин. Зазвичай після цих процедур тиск трохи спадає, але не до норми, про це треба памʼятати і не вживати надмірних доз спиртного».
Людмила Ларчук, Київська область.
«Я, мабуть, як більшість жінок, умію добре готувати і люблю поїсти. Але минулого року сталася пригода, яка змінила моє ставлення до святкового переїдання.
На Новий рік нас із чоловіком запросили друзі. Ми – люди літні, маємо невеликі пенсії, і щось дуже смачне готуємо лише на свята. Тому і зʼїсти за святковим столом хочеться всього потроху. Але цього виявилося для мене достатньо, аби я відчула важкість у шлунку і навіть нудоту.
Серед гостей була лікарка, яка порадила мені трохи походити, глибоко дихаючи. Потім, хвилин через десять, принесла мені чорний чай без цукру і наполягла, аби я його випила. Останнім акордом стало активоване вугілля. Десь 5-6 подрібнених таблеток. За хвилин двадцять я почувалася нормально.
Як пояснила лікарка, у літньому віці, а мені минулого року виповнилося 84 роки, велика кількість їжі стає трохи токсичною, тому краще не переїдати, робити перерви за святковим столом і обовʼязково трохи рухатися, виходячи з-за столу, щоб організму було простіше все перетравити».
Марія Гороховська, Одеська область.
Читайте також:
Українці, які постраждали через військові дії та зараз перебувають у складній життєвій ситуації, зможуть отримати…
З Різдвом пов'язано багато українських традицій та обрядів. І у різних куточках нашої країни є…
Протягом дня ноги зазнають величезного навантаження і вже надвечір ми відчуваємо втому. Правильний масаж ніг…
Піца стала рятівним варіантом для раптових гостей – як дорослих, так і дітей. Більше того,…
Коли людина хворіє на грип, вона не може нічого ні пити, ні їсти.
Усі ми з вами у шкільній програмі з української літератури проходили Карпенка-Карого. Але його біографія…