Вівторок, 16 Липня, 2024
ГоловнаНовиниСоцвиплати в Україні оптимізують: у Мінсоцполітики заявили, що їх надто багато

Соцвиплати в Україні оптимізують: у Мінсоцполітики заявили, що їх надто багато

Этот материал также доступен на русском языке
Державний бюджет не може покривати всі соціальні виплати через їхню величезну кількість. Через це допомогу хочуть зробити більш адресною.

Соціальні виплати в Україні потрібно оптимізувати через їхню велику кількість. Про це заявила міністрка соціальної політики України Оксана Жолнович під час конференції з питань Європейської соціальної хартії у Вільнюсі.

Раніше ми розповідали, які виплати передбачені для українців без достатньої кількості стажу.

За її словами, держава взяла на себе надмірну кількість зобов’язань із соціальних виплат, і їх не завжди можна виконати через обмежені фінанси.

Через це люди часто подають до суду, проте держава все одно не може покривати такі витрати.

Як наголосила Жолнович, навіть незважаючи на те, що соціальні виплати в державному бюджеті перебувають на другому місці після видатків на оборону, цього недостатньо для збільшення соцвиплат. Тому їх хочуть оптимізувати та зробити адреснішими.

Метою таких виплат буде допомогти людині, яка опинилася в складних життєвих обставинах, знову стати економічно незалежною.

Для оптимізації соціальних виплат у міністерстві вже підготували законопроєкт про базову соціальну допомогу, яка об’єднає всі диференційовані виплати — тобто якщо раніше людина могла отримувати, наприклад, виплати для малозабезпеченої сім’ї та виплати з безробіття, то пісдя ухвалення законопроєкту можна буде отримувати одну соціальну виплату.

Джерело: УНН

Вас також можуть зацікавити новини:

Мінімальну зарплату та прожитковий мінімум хочуть «заморозити»: що буде з пенсіями та соцвиплатами

Пенсійний фонд зменшує пенсії без відома пенсіонерів: чому розмір пенсії «скаче» (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні