13 серпня святкують
Міжнародний день шульги. Це неофіційне свято, яке присвячене людям, які переважно користуються лівою рукою. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються шульги у праворукому світі; привернути увагу дизайнерів, виробників та продавців до необхідності враховувати зручність шульги при користуванні різними предметами; розвіяти забобони та забобони, які оточують шульги протягом багатьох століть у різних культурах.
Згідно зі статистичними даними, від 3 до 10% населення Землі — шульги.
13 серпня 2024 року християни святкують Віддання свята Преображення Господнього. Церква здійснює переказ Преображення Господнього: у храмах востаннє читаються молитви, а також співаються церковні піснеспіви, присвячені цій події. Свято Преображення належить до Двонадесятих свят, тобто дванадцяти найбільших християнських подій. Він має сім днів після свята. Останній день періоду післясвята – віддання – відрізняється від решти більшої урочистості богослужіння.
Також 13 серпня вшановують пам’ять преподобного Максима Сповідника.
Він народився в Константинополі близько 580 року і виріс у благочестивій християнській сім’ї. Завдяки добрій освіті став першим секретарем імператора Іраклія. Але придворне життя обтяжувало його, і він пішов у Хрисопольську обитель, де прийняв чернечий постриг. Своєю смиренномудрістю він незабаром набув любові братії і був обраний ігуменом монастиря.
У 633 році на прохання майбутнього святителя Єрусалимського патріарха Софронія преподобний Максим залишив обитель і вирушив до Олександрії. Дорогою він зупинився на Криті, де й почалася його проповідницька діяльність.
Опинившись у Римі, він активізував свої сили у боротьбі з монофелітством (вчення, прихильники вважали, що Христос мав дві природи: людську та божественну, але одну волю та одну «енергію»). Взяв участь у скликаному папою Мартіном I у 649 р. соборі, на якому 105 єпископів засудили вчення монофелізму та піддали анафемі його захисників.
У Римі Максима Сповідника заарештували як зрадника за наказом імператора — монофеліта Констанса II і піддали тортурам. Під час тортур йому відрізали мову — щоб вона не могла далі проповідувати і відрубала праву руку — щоб вона не могла далі писати. Після цього преподобного заслали до Колхіди, де й помер. Був виправданий на Третьому Константинопольському соборі, де монофелітство остаточно визнано єрессю.
13 серпня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Цього дня заведено розпочинати підготовку до зими — наприклад, діставати теплі речі та ремонтувати їх за потребою чи прибирати одяг та речі, які не знадобляться.
У народі цього дня заведено вибачатися і відпускати образи — вважається, що якщо цього не зробити, то вони мучать душу до самої смерті.
Згідно з місячним посівним календарем, 13 серпня 2024 року рекомендується зібрати врожай для тривалого зберігання у льоху — цей день добрий для посіву зелені, прянощів, листового салату. Можна перекопати ґрунт та підготувати ями для висадки дерев, зібрати пасльонові культури. Не рекомендується пересаджувати молоді рослини.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Опанас, Омелян, Іван, Кузьма, Леонтій, Степан, Еміль, Ян.
Вас також можуть зацікавити новини:
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…