Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 24 червня — чому цього дня категорично не...

Свята та народні прикмети 24 червня — чому цього дня категорично не можна ходити в ліс та поле

Этот материал также доступен на русском языке
24 червня в Україні відзначають Івана Купала та День Святого Духа, а також Різдво чесного та славетного пророка Іоанна Хрестителя. Іменини відзначають Антон, Іван, Микита, Яків, Ян.

24 червня – яке свято відзначають в Україні

24 червня в Україні відзначають Івана Купала. Це перший рік, коли свято відзначається не 7 липня, оскільки з 1 вересня 2023 року Україна перейшла на новоюліанський календар.

Це дохристиянське свято східних слов’ян та одне з найстаріших та самобутніх в українській культурі, яке святкували у день літнього сонцестояння. Купала – міфічне божество, уособлення стихій. Свято на честь нього, яке обов’язково супроводжувалося стрибками через багаття, символізувало родючість, поклоніння сонцю та іншим стихіям, пов’язаним з урожайністю.

Після приходу християнства церква намагалася по-іншому інтерпретувати язичницькі свята і перетворити їх на християнські. Так, у свята з’явилася приставка “Івана”. Свято було присвячене Іоанну Хрестителю.

Однак багато традицій святкування збереглися і донині. Так, цього дня заведено стрибати через багаття, пускати вінки на воду, прикрашати та знищувати дерево, шукати у лісі квітку папороті.

24 червня – яке церковне свято 2024

24 червня 2024 року християни східного обряду відзначають День Святого Духа – він відзначається у перший понеділок після Трійці.

Святий Дух є однією з трьох іпостасей Бога в християнстві. Згідно з Біблією, Святий Дух зійшов на землю на 50-й день після Воскресіння Христового і апостоли заговорили різними мовами, щоб нести вчення Христа в різні куточки світу.

Також саме День Святого Духа вважається Днем народження Церкви.

Згідно з християнськими віруваннями саме Святий Дух освячує цей світ через церкву.

Також 24 червня — Різдво чесного та славетного пророка Іоанна Хрестителя. Це найшанованіший святий після Діви Марії.

Він був сином священника Захарії та праведної Єлизавети. Його батьки до старості не мали дітей і ось Єлизавета народила Іоанна. По материнській лінії він був родичем Господа Ісуса Христа і народився на шість місяців раніше за нього.

З милості Божої він уникнув смерті серед тисяч убитих немовлят у Віфлеємі та його околицях. Виріс святий у дикій пустелі, готуючи себе до великого служіння суворим життям. У 30-річному віці Господь покликав його до проповіді єврейського народу.

Пророк Іван з’явився на берегах Йордану, щоб приготувати народ до прийняття очікуваного Христа. До річки перед святом очищення у великій кількості сходився народ для релігійних обмивань. До них і звернувся Іван, проповідуючи покаяння та хрещення на залишення гріхів. До Іоанна на Йордан прийшов хреститись і сам Ісус Христос. Хрещення Христа супроводжувалося чудесними явищами – сходженням Святого Духа у вигляді голуба і голосом Бога Отця з неба: «Це Син Мій коханий…»

Незабаром цар Ірод Антіпа наказав посадити пророка Іоанна у в’язницю за викриття його у залишенні своєї законної дружини та незаконне співжиття з дружиною брата Іродіада. У день свого народження Ірод влаштував бенкет, на який з’їхалося багато почесних гостей. Для них танцювала Соломія, дочка безбожної Іродіади. Усім так сподобався танець, що цар присягнувся пообіцяв дати їй усе, що попросить. Танцівниця попросила принести їй на блюді голову Іоанна Хрестителя. Страж за наказом Ірода відтяв Іванові голову і віддав її Соломії, яка віднесла її своїй матері. Іродіада наругалася над відсіченим святим главою пророка і кинула її в брудне місце.

Тіло святого знайшли його учні та поховали у самарянському місті Севастії.

24 червня – що не можна сьогодні робити

24 червня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:

  • працювати, шити, вишивати, прати;
  • сваритися, пліткувати; вживати алкоголь;
  • ходити в ліс і поле – наші пращури вірили, що в цей день там господарює нечиста сила; стригти волосся, щоб не відрізати своє щастя.

24 червня – що заведено робити цього дня

Цього дня у давнину дівчата ворожили, вважаючи, що у “русалчині дні” ворожіння такі ж правдиві, як і на святки.

Також у цей день заведено збирати трави — вважається, що в такому разі вони набудуть особливих захисних і цілющих властивостей.

Увечері заведено ходити до лазні, щоб очистити тіло від усіх хвороб.

Згідно з місячним посівним календарем, 24 червня 2024 року — вдалий день для посадки культур, які зимуватимуть у ґрунті, збору першого врожаю, боротьби з бур’янами, комахами та гризунами-шкідниками, хворобами. Також це сприятливий день для догляду за клумбою та кімнатними квітами, рясного поливу та підживлення рослин. Обрізка рослин і травмування коренів небажано, оскільки рослини довго гояться.

24 червня – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:

  • трава має сильний запах – до дощу;
  • випало багато роси вранці — на великий врожай огірків;
  • дощ до теплого та сонячного літа;
  • багато зірок на небі вночі — до великого врожаю грибів.

24 червня – хто відзначає іменини сьогодні

Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Антон, Іван, Микита, Яків, Ян.

Вас також можуть зацікавити новини:

В Україні планують запровадити новий вид пенсії: хто зможе отримувати одразу дві виплати

Пенсіонер VS Пенсійний фонд: чий бік ухвалив Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні